تقویم جهانی طلا
چهار شنبه 30 خرداد ساعت 19:00 : اعلام ذخایر نفت خام آمریکا

چهار شنبه 30 خرداد ساعت 18:00 : نشست فدرال رزرو و سخنرانی پاول

سه شنبه 29 خرداد ساعت 17:00 : تغییرات ماهانه مجوزهای ساخت و ساز آمریکا

پنج شنبه 24 خرداد ساعت 17:00 : تغییرات ماهیانه خرده فروشی و خالص خرده فروشی آمریکا

چهار شنبه 23 خرداد ساعت 23:00 : کنفرانس خبری فدرال رزرو آمریکا

خبر فوری
نماد معاملاتی شرکت نفت سپاهان(شسپا1)با توجه به تغییرات بیش از 20 درصدی قیمت سهام، به منظور اطلاع رسانی مناسب شرکت به بازار در خصوص علل آن، متوقف گردید

نماد ذوب امروز در محدوده 118 تومان با صف خرید 426 میلیون سهمی در صدر تقاضای بازار قرار گرفته است. رکیش و کچاد از دیگر نمادهای مورد توجه بازار، از تقاضای بالایی برخوردارند

چکاپا در 3 درصد مثبت 3798 ریال دادوستد می شود و بیش از 5 میلیون حجم دارد

وزیر اقتصاد فرانسه روز سه‌شنبه ۱۹ ژوئن/ ۲۹ خرداد در تلویزیون فرانسه گفت که «بیشتر» شرکت‌های فرانسوی با اعمال تحریم‌های آمریکا «نمی‌توانند» در ایران بمانند. این شرکت‌ها باید در ازای خدمات و تولیداتشان در ایران پول دریافت کنند و به خاطر عدم وجود نهاد مالی مستقل اروپایی این امکان وجود ندارد.

سخنگوی دولت: دیوز در دومین جلسه شورای عالی اقتصادی قوای سه گانه چگونگی حمایت از بازار سرمایه و بورس مورد بحث قرار گرفت.در این جلسه اعلام شد که به جای این که نقدینگی موجود به سمت ارز یا طلا متمرکز شود و تقاضای غیرواقعی بر روی این دو کالا ایجاد کند، نقدینگی معطوف به بازار سرمایه شد.اگر بتوانیم نقدینگی موجود را در راستای حرکت به سمت تولید ببریم، نافع خواهد بود ولی اگر متاسفانه به سمت تقاضا برود، عدم تعادل عرضه و تقاضا را ایجاد می کند

دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازی مطالبات معوق قطعه سازان از دو خودروساز بزرگ را حدود ۵ هزار میلیارد تومان اعلام و اظهار کرد: میزان مطالبات قطعه سازان از دو خودروساز بزرگ به شکل چشمگیری افزایش یافته به طوری که مجموع این مطالبات به بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان رسیده است

وسپه، شفاف سازی در خصوص نوسان قیمت سهام

افزایش 50 درصدی عملکرد گروه بهمن در سال 96

مطالب آموزشی
پیوند ها

1396-04-25

طرح های بهینه سازی، مازوت پالایشگاه اصفهان را 10درصد می کند


مدیرعامل شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران اعلام کرد: با اجرای طرح بهبود فرایند و بهینه سازی پالایشگاه اصفهان، حدود هشت میلیون و 500 هزار لیتر در روز بنزین تولید می شود و مازوت تولیدی نیز به کمتر از 10 درصد می رسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در این زمینه، مدیرعامل شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران به نشریه وزارت نفت (مشعل)درباره بهبود فرایند و بهینه سازی پالایشگاه نفت اصفهان گفت: این طرح شامل ساخت 2 واحد عظیم پالایشی HRU و RFCC م شود و قرار است فرآورده مازوت پالایشگاه را به بنزین تبدیل کند.

حمید شریف رازی ادامه داد: بعد از اجرای طرح حدود هشت میلیون و 500 هزار لیتر در روز بنزین و یک میلیون «پروپیلن» وارد مدار تولید می شود و میزان مازوت، به زیر 10 درصد کاهش می یابد.

شریف رازی ادامه داد: مازوتی که اکنون در پالایشگاه تولید می شود، با هزینه بالایی به بندر ماهشهر ارسال و از آنجا صادر می شود که از لحاظ اقتصادی به صرفه نیست و امیدواریم با اجرای این طرح، پالایشگاه بتواند از فواید آن استفاده کند.

وی گفت: قرارداد این طرح با شرکت دایلمر کره و اصفهان منعقد شده است و شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران نیز به اجرای آن کمک می کند.

به گفتته وی، مبلغ قرارداد این طرح حدود 2 میلیارد یورو است که در رفع آلودگی منطقه و شهر اصفهان موثر است.

مدیرعامل شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران درباره طرح پالایشگاه جدید آبادان با ظرفیت تولید210 هزار بشکه در روز گفت: این پالایشگاه از سوی یک کنسرسیوم از جمله ساینوپک چین در حال انجام است.

وی افزود: اعتبار اسنادی مرحله نخست به مبلغ یک میلیارد و یکصد میلیون دلار، اول اسفندماه پارسال از سوی بانک ملت باز و پنجم اردیبهشت ماه سال جاری قرارداد نافذ شد و براساس این قرارداد، پیمانکار موظف است در 45 ماه این مرحله را به انجام برساند.

شریف رازی ادامه داد: مرحله دوم طرح، به حدود یک میلیارد و 700 میلیون دلار منابع مالی نیاز دارد که از سوی یکی از بانک های چین تامین می شود. یک موسسه بیمه ای طرح را تصویب کرده و به تصویب بانک چینی نیز رسیده است.

به گفته وی، مراحل اخذ مجوز از وزارت امورخارجه و وزارت صنعت چین در حال پیگیری است و در چند ماه آینده ، قرارداد این بخش از کار هم نافذ می شود. در مجموع انتظار می رود امسال هر 2 فاز در کنار هم آغاز شود.

شریف رازی تصریح کرد: پس از برجام، طرح پالایشگاه جدید آبادان، بزرگ ترین طرحی است که از سوی موسسه های خارجی تامین مالی می شود.

به گفته وی، پالایشگاه آبادان مازوت زیاد (حدود 45 درصد) تولید می کند و ادامه تولید آن اقتصادی نیست، با تکمیل این طرح نه فقط اقتصاد پالایشگاه بهتر می شود، بلکه دیگر شاهد ضرردهی پالایشگاه نخواهیم بود.

وی درباره ساخت خط لوله سبز آب- ری گفت: این خط لوله نفت خام سنگین را به پالایشگاه اراک منتقل می کند و از سوی یک کنسرسیوم ایرانی اجرا می شود.

به گفته شریف رازی، خط لوله تبریز - ارومیه، یکی دیگر از طرح های مهم شرکت است که تاکنون 55 درصد پیشرفت داشته است و با تامین منابع مالی، بخش عمده از آن امسال به بهره برداری رسیده و تحویل می شود.

وی از پیشرفت 65 درصدی طرح ساخت خط لوله نایین -کاشان- ری خبر داد و گفت: در این طرح فرآورده های تولیدی از مبادی جنوبی به تهران منتقل می شود.

مدیرعامل شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران، درباره ساخت خط لوله نفت خام گوره- جاسک گفت: این خط لوله ظرفیت انتقال روزانه یک میلیون بشکه نفت سنگین را دارد که از منطقه گوره به جاسک در استان هرمزگان ارسال می شود.

 

 

 

logo-samandehi
ورود کارآموزان

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash playerدیده بان بازار
نمودار های جهانی
تبلیغات