تقویم جهانی طلا
پنجشنبه 6 بهمن 18:00 : اعلام تغییرات ماهانه خالص سفارش کالاهای بادوام آمریکا

پنجشنبه 5 بهمن 18:00 : اعلام میزان مطالبات بیکاران آمریکا

چهار شنبه 4 بهمن 20:00 : اعلام ذخایر نفت خام آمریکا

پنجشنبه 28 دی 20:30 : اعلام ذخایر نفت خام آمریکا

پنجشنبه 28 دی 18:00 : گزارش تغییرات ماهانه مجوزهای ساخت و ساز و میزان مطالبات بیکاران آمریکا

خبر فوری
شاخص کل با رشد 415واحدی به ارتفاع 98636واحد رسید

خساپا 48 میلیون معامله شد

ارزش معاملات بازار 120میلیارد تومان

کمنگنز در قیمت 5113 با صف خرید همراه است

شپدیس 1 میلیون حجم خورد

رشد قیمتی ذوب تا نوسان مثبت 4%

نماد معاملاتی لبوتان باز گشایی شد

فولاد وارد مدار منفی شد

مطالب آموزشی
پیوند ها

1396-04-25

طرح های بهینه سازی، مازوت پالایشگاه اصفهان را 10درصد می کند


مدیرعامل شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران اعلام کرد: با اجرای طرح بهبود فرایند و بهینه سازی پالایشگاه اصفهان، حدود هشت میلیون و 500 هزار لیتر در روز بنزین تولید می شود و مازوت تولیدی نیز به کمتر از 10 درصد می رسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در این زمینه، مدیرعامل شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران به نشریه وزارت نفت (مشعل)درباره بهبود فرایند و بهینه سازی پالایشگاه نفت اصفهان گفت: این طرح شامل ساخت 2 واحد عظیم پالایشی HRU و RFCC م شود و قرار است فرآورده مازوت پالایشگاه را به بنزین تبدیل کند.

حمید شریف رازی ادامه داد: بعد از اجرای طرح حدود هشت میلیون و 500 هزار لیتر در روز بنزین و یک میلیون «پروپیلن» وارد مدار تولید می شود و میزان مازوت، به زیر 10 درصد کاهش می یابد.

شریف رازی ادامه داد: مازوتی که اکنون در پالایشگاه تولید می شود، با هزینه بالایی به بندر ماهشهر ارسال و از آنجا صادر می شود که از لحاظ اقتصادی به صرفه نیست و امیدواریم با اجرای این طرح، پالایشگاه بتواند از فواید آن استفاده کند.

وی گفت: قرارداد این طرح با شرکت دایلمر کره و اصفهان منعقد شده است و شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران نیز به اجرای آن کمک می کند.

به گفتته وی، مبلغ قرارداد این طرح حدود 2 میلیارد یورو است که در رفع آلودگی منطقه و شهر اصفهان موثر است.

مدیرعامل شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران درباره طرح پالایشگاه جدید آبادان با ظرفیت تولید210 هزار بشکه در روز گفت: این پالایشگاه از سوی یک کنسرسیوم از جمله ساینوپک چین در حال انجام است.

وی افزود: اعتبار اسنادی مرحله نخست به مبلغ یک میلیارد و یکصد میلیون دلار، اول اسفندماه پارسال از سوی بانک ملت باز و پنجم اردیبهشت ماه سال جاری قرارداد نافذ شد و براساس این قرارداد، پیمانکار موظف است در 45 ماه این مرحله را به انجام برساند.

شریف رازی ادامه داد: مرحله دوم طرح، به حدود یک میلیارد و 700 میلیون دلار منابع مالی نیاز دارد که از سوی یکی از بانک های چین تامین می شود. یک موسسه بیمه ای طرح را تصویب کرده و به تصویب بانک چینی نیز رسیده است.

به گفته وی، مراحل اخذ مجوز از وزارت امورخارجه و وزارت صنعت چین در حال پیگیری است و در چند ماه آینده ، قرارداد این بخش از کار هم نافذ می شود. در مجموع انتظار می رود امسال هر 2 فاز در کنار هم آغاز شود.

شریف رازی تصریح کرد: پس از برجام، طرح پالایشگاه جدید آبادان، بزرگ ترین طرحی است که از سوی موسسه های خارجی تامین مالی می شود.

به گفته وی، پالایشگاه آبادان مازوت زیاد (حدود 45 درصد) تولید می کند و ادامه تولید آن اقتصادی نیست، با تکمیل این طرح نه فقط اقتصاد پالایشگاه بهتر می شود، بلکه دیگر شاهد ضرردهی پالایشگاه نخواهیم بود.

وی درباره ساخت خط لوله سبز آب- ری گفت: این خط لوله نفت خام سنگین را به پالایشگاه اراک منتقل می کند و از سوی یک کنسرسیوم ایرانی اجرا می شود.

به گفته شریف رازی، خط لوله تبریز - ارومیه، یکی دیگر از طرح های مهم شرکت است که تاکنون 55 درصد پیشرفت داشته است و با تامین منابع مالی، بخش عمده از آن امسال به بهره برداری رسیده و تحویل می شود.

وی از پیشرفت 65 درصدی طرح ساخت خط لوله نایین -کاشان- ری خبر داد و گفت: در این طرح فرآورده های تولیدی از مبادی جنوبی به تهران منتقل می شود.

مدیرعامل شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران، درباره ساخت خط لوله نفت خام گوره- جاسک گفت: این خط لوله ظرفیت انتقال روزانه یک میلیون بشکه نفت سنگین را دارد که از منطقه گوره به جاسک در استان هرمزگان ارسال می شود.

 

 

 

logo-samandehi
ورود کارآموزان

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash playerدیده بان بازار
نمودار های جهانی
تبلیغات