تقویم جهانی طلا
پنجشنبه 3 اسفند 21:45 : سخنرایی یکی از اعضای FOMC

پنجشنبه 3 اسفند 20:30 : اعلام ذخایر نفت خام آمریکا

چهار شنبه 2 اسفند 23:30 : یادداشتهای جلسه FOMC

جمعه 27 بهمن 18:00 : تغییرات ماهانه مجوزهای ساخت و ساز آمریکا

پنجشنبه 26 بهمن 18:00 : شاخص ماهیانه بهای تولیدکننده آمریکا

خبر فوری
شاخص کل با رشد 121واحدی به ارتفاع 98278 واحد رسید

پلاست به مدار مثبت بازگشت

قیمت طلا در یک کانال مشخص گرفتار شده است

مقاومت دلار شکسته شد/ عقبگرد۲۰۰ تومانی برای دلار

اتصال تهران و استانبول از مسیر بورس

معاون پشتیبانی بورس تهران منصوب شد

بازار ارز به تعادل برسد انتشار گواهی‌ها تمدید نمی‌شود

جلسه معارفه شرکت سرمایه گذاری شفادارو جهت عرضه در بورس

مطالب آموزشی
پیوند ها

1396-07-18

عملکرد شش ماهه گروه سایپا و افق پیش رو


نیمه نخست سال برای بررسی عملکرد سازمان‌ها بسیار مهم و معتبر است، چرا که اغلب سازمان‌ها و بنگاه‌های اقتصادی ایران عملکرد خود را در بازه زمانی شش ماهه اندازه‌گیری می‌کنند و این اندازه‌گیری‌ها عمدتاً می‌تواند ملاک مقایسه قرار گیرد. در همین ارتباط، خسرو دلشاد، کارشناس خودرو طی یادداشتی به عملکرد شش ماه گذشته گروه خودروسازی سایپا پرداخته است که متن آن از نظرتان می گذرد:

به گزارش  مهر، بر اساس آخرین آمار و اطلاعات منتشره گروه خودروسازی سایپا؛ این گروه خودروسازی کشور شش ماهه نخست سال ۹۶ را مثبت آغاز کرده است. شرکت‌های این مجموعه صنعتی توانسته‌اند با تولید ۲۸۵ هزار و ۷۹ دستگاه انواع خودرو، نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۹.۸ درصدی را تجربه کنند. از سوی دیگر همین آمار منتشره شده از عملکرد گروه خودروسازی سایپا، نشان می‌دهد که در بخش فروش این گروه صنعتی اتفاقات بسیار مهم و مثبتی رخ داده است. به عنوان مثال:

تجربه رشد ۴۲.۴ درصدی فروش در ارزش فاکتورهای صادره بخش فروش گروه خودروسازی سایپا

تجربه رشد ۲۲.۳ درصدی فروش در تعداد فاکتورهای صادره بخش فروش گروه خودروسازی سایپا

تعداد فروش تجمعی محصولات گروه خودرو سازی سایپا در شش ماه نخست سال جاری ۲۷۳ هزار و ۷۷۶ دستگاه خودرو اعلام شده که نسبت به تعداد فروش ۲۲۳ هزار۶۷۷ دستگاه خودرو تولید شده در مدت مشابه سال قبل، بیانگر رشد مناسب فروش محصولات گروه سایپا است.

گزارش منتشره نشان می‌دهد که سایپا از نظر مالی تجربه مثبتی را نسبت به سال گذشته داشته است. بنا به اطلاعات این گزارش، ارزش فاکتورهای فروش شش ماه نخست سال ۹۶ گروه خودرو سازی سایپا به رقمی معادل ۹ هزار میلیارد و ۳۲۰ میلیون تومان رسید است. عددی که نشان‌ دهنده رشد ۴۲.۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل است.

کوشش‌های سایپا در دو حوزه توسعه محصول و ارتقای کیفیت نیز بر عملکرد مثبت شش‌ماهه این گروه تاثیر مثبت گذاشته است.

توسعه محصول از جمله تولید وانت پادرا، ساخت نمونه‌های SP۱۰۰، کامیون جدید ولوو، ساینای اتوماتیک، برلیانس کراس و کوییک محصول جدیدی که به زودی پیش‌فروش آن توسط سایپا انجام خواهد شد.

همچنین بنا به گفته مهندس گل‌محمدی معاون کیفیت گروه خودروسازی سایپا، هدف‌گذاری برای افزایش کیفیت محصولات و جلب رضایت هر چه بیشتر مشتریان یکی از مهم‌ترین برنامه‌های گروه خودروسازی سایپا است. این گروه صنعتی در راستای ارتقاء کیفیت و مشتری‌مداری تاکنون گام‌های بسیاری برداشته است.

بنا به گزارش اعلامی گروه خودروسازی سایپا در برنامه تولید این گروه در شش‌ماهه دوم سال ۹۶ تعداد ۳۳۴.۹۳۳ دستگاه انواع خودرو تولید خواهد شد که این میزان نشان دهنده رشد پرشتاب‌تر تولید نسبت به شش‌ماهه نخست سال است.

آمار و ارقام موجود نشان می‌دهد که گروه خودروسازی سایپا در نظر دارد که در سال ۱۳۹۶ با تولید بیش از ۶۳۳ هزار دستگاه انواع خودرو برنامه های پیش بینی شده تولید خود را محقق نماید تا هم رکورد سال پیش خود را بشکند و هم ثابت کند که به سرفصل‌های عمده سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال پایبند بوده است.

 

 

 

 

logo-samandehi
ورود کارآموزان

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash playerدیده بان بازار
نمودار های جهانی
تبلیغات