تقویم جهانی طلا
پنج شنبه 27 مهر 17:00 : میزان مطالبات بیکاران آمریکا

چهار شنبه 26 مهر 19:00 : اعلام ذخایر نفت خام آمریکا

چهار شنبه 26 مهر 17:00 : گزارش تغییرات ماهانه مجوزهای ساخت و ساز آمریکا

جمعه 21 مهر 17:00 : تغییرات ماهیانه CPI و تغییرات ماهیانه خالص شاخص بهای مصرف کننده و تغییرات ماهیانه خالص خرده فروشی و تغییرات ماهیانه خرده فروشی آمریکا

پنج شنبه 20 مهر 19:30 : اعلام ذخایر نفت خام آمریکا

خبر فوری
عرضها در حآسا از 28 میلیون سهم فراتر رفت

صف فروش خکمک/قیمت 1207 ریال

ارزش معاملات فرابورس 36 میلیارد تا این لحظه

ارزش معاملات بورس تا این لحظه 30 میلیارد تومان

حضور پر رنگ حقوقی ها در اپ/قیمت 13978ریال

عرضها در حآسا از 22 میلیون سهم فراتر رفت

با توجه به کشف قیمت شدن بالای حآسا، انتظار رشد زیادی را نباید از این سهم داشت.

صف خرید رکیش/قیمت3305ریال

مطالب آموزشی
پیوند ها

1396-07-18

عملکرد شش ماهه گروه سایپا و افق پیش رو


نیمه نخست سال برای بررسی عملکرد سازمان‌ها بسیار مهم و معتبر است، چرا که اغلب سازمان‌ها و بنگاه‌های اقتصادی ایران عملکرد خود را در بازه زمانی شش ماهه اندازه‌گیری می‌کنند و این اندازه‌گیری‌ها عمدتاً می‌تواند ملاک مقایسه قرار گیرد. در همین ارتباط، خسرو دلشاد، کارشناس خودرو طی یادداشتی به عملکرد شش ماه گذشته گروه خودروسازی سایپا پرداخته است که متن آن از نظرتان می گذرد:

به گزارش  مهر، بر اساس آخرین آمار و اطلاعات منتشره گروه خودروسازی سایپا؛ این گروه خودروسازی کشور شش ماهه نخست سال ۹۶ را مثبت آغاز کرده است. شرکت‌های این مجموعه صنعتی توانسته‌اند با تولید ۲۸۵ هزار و ۷۹ دستگاه انواع خودرو، نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۹.۸ درصدی را تجربه کنند. از سوی دیگر همین آمار منتشره شده از عملکرد گروه خودروسازی سایپا، نشان می‌دهد که در بخش فروش این گروه صنعتی اتفاقات بسیار مهم و مثبتی رخ داده است. به عنوان مثال:

تجربه رشد ۴۲.۴ درصدی فروش در ارزش فاکتورهای صادره بخش فروش گروه خودروسازی سایپا

تجربه رشد ۲۲.۳ درصدی فروش در تعداد فاکتورهای صادره بخش فروش گروه خودروسازی سایپا

تعداد فروش تجمعی محصولات گروه خودرو سازی سایپا در شش ماه نخست سال جاری ۲۷۳ هزار و ۷۷۶ دستگاه خودرو اعلام شده که نسبت به تعداد فروش ۲۲۳ هزار۶۷۷ دستگاه خودرو تولید شده در مدت مشابه سال قبل، بیانگر رشد مناسب فروش محصولات گروه سایپا است.

گزارش منتشره نشان می‌دهد که سایپا از نظر مالی تجربه مثبتی را نسبت به سال گذشته داشته است. بنا به اطلاعات این گزارش، ارزش فاکتورهای فروش شش ماه نخست سال ۹۶ گروه خودرو سازی سایپا به رقمی معادل ۹ هزار میلیارد و ۳۲۰ میلیون تومان رسید است. عددی که نشان‌ دهنده رشد ۴۲.۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل است.

کوشش‌های سایپا در دو حوزه توسعه محصول و ارتقای کیفیت نیز بر عملکرد مثبت شش‌ماهه این گروه تاثیر مثبت گذاشته است.

توسعه محصول از جمله تولید وانت پادرا، ساخت نمونه‌های SP۱۰۰، کامیون جدید ولوو، ساینای اتوماتیک، برلیانس کراس و کوییک محصول جدیدی که به زودی پیش‌فروش آن توسط سایپا انجام خواهد شد.

همچنین بنا به گفته مهندس گل‌محمدی معاون کیفیت گروه خودروسازی سایپا، هدف‌گذاری برای افزایش کیفیت محصولات و جلب رضایت هر چه بیشتر مشتریان یکی از مهم‌ترین برنامه‌های گروه خودروسازی سایپا است. این گروه صنعتی در راستای ارتقاء کیفیت و مشتری‌مداری تاکنون گام‌های بسیاری برداشته است.

بنا به گزارش اعلامی گروه خودروسازی سایپا در برنامه تولید این گروه در شش‌ماهه دوم سال ۹۶ تعداد ۳۳۴.۹۳۳ دستگاه انواع خودرو تولید خواهد شد که این میزان نشان دهنده رشد پرشتاب‌تر تولید نسبت به شش‌ماهه نخست سال است.

آمار و ارقام موجود نشان می‌دهد که گروه خودروسازی سایپا در نظر دارد که در سال ۱۳۹۶ با تولید بیش از ۶۳۳ هزار دستگاه انواع خودرو برنامه های پیش بینی شده تولید خود را محقق نماید تا هم رکورد سال پیش خود را بشکند و هم ثابت کند که به سرفصل‌های عمده سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال پایبند بوده است.

 

 

 

 

logo-samandehi
ورود کارآموزان

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash playerدیده بان بازار
نمودار های جهانی
تبلیغات