تقویم جهانی طلا
پنجشنبه 3 اسفند 21:45 : سخنرایی یکی از اعضای FOMC

پنجشنبه 3 اسفند 20:30 : اعلام ذخایر نفت خام آمریکا

چهار شنبه 2 اسفند 23:30 : یادداشتهای جلسه FOMC

جمعه 27 بهمن 18:00 : تغییرات ماهانه مجوزهای ساخت و ساز آمریکا

پنجشنبه 26 بهمن 18:00 : شاخص ماهیانه بهای تولیدکننده آمریکا

خبر فوری
شاخص کل با افت96واحدی به ارتفاع 98080 واحد رسید

تلاطم بازار مسکن، کاذب یا واقعی؟ /بررسی تاثیر نرخ ارز بر قیمت مسکن

بلوک ۱۹.۵ درصدی آلومینیوم ایران در بورس عرضه می شود

رشد حجم و ارزش معاملات بورس کالا در سال جاری

افزایش سرمایه از چه محل هایی صورت می گیرد

نگاهی بر عملکرد یک ماهه "وبهمن"

معامله بیش از 6 میلیون کیلووات ساعت در بازار برق بورس انرژی

شاخص کل با رشد 121واحدی به ارتفاع 98278 واحد رسید

مطالب آموزشی
پیوند ها

1396-11-24

بازار فولاد در کمای تعطیلات چین


بازار فولاد چین در انتظار شروع تعطیلات فوریه است. این تعطیلات که از دو روز دیگر آغاز می‌شود از مدت‌ها پیش بازار را با رکود روبه‌رو‌ ساخته تاجایی‌که منحنی حرکت بسیاری از شاخص‌های فولادی در این کشور معکوس شده است. کارشناسان می‌گویند در وضعیت فعلی تقاضا وجود ندارد و اصولا اگر تقاضایی نیز ثبت شود، به دلیل تعطیلی سیستم حمل‌ونقل‌ و عدم جابه‌جایی‌ کالا در این کشور اتفاقی در این حوزه نمی‌افتد. با این حال در بازار آتی مبادلات تا حدی روان‌تر است و تقاضاها برای سررسیدهای دورتر به ثبت می‌رسد. به عقیده کارشناسان تا اواسط ماه مارس بازار فولاد چین با رکود و کندی روبه‌رو‌ خواهد بود اما از آن به بعد انتظار می‌رود رونق بار دیگر به بازار برگردد.
بازار سنگ‌آهن چین در سکوت تعطیلات
آخرین قیمت سنگ‌آهن خلوص ۶۲ درصد وارداتی به چین ۵/ ۷۶ دلار در هر تن سی‌اف‌آر ثبت شده که افت جزئی ۷۵ سنتی را تجربه کرده است. نزدیکی تعطیلات چین تقاضا را به حداقل رسانده است. در بنادر چین هم دیگر فعالیتی در بازار سنگ‌آهن دیده نمی‌شود چرا‌که خیلی از فعالان بازار از الان بازار را ترک کرده‌اند. در بازار داخلی چین هم روزهای گذشته فعالیتی دیده نشد و بیلت در بازار داخلی آن در ۵۷۲ دلار در هر تن درب کارخانه در ثبات بود. هنوز کارشناسان نسبت به روند مثبت بازار پس از تعطیلات سال نو چین خوش‌بین هستند چون مصرف فولاد بالا می‌رود. طبق گزارش مای استیل، آخرین موجودی سنگ‌آهن بنادر چین نیز ۴/ ۱۵۲ میلیون تن ثبت شده است.

 امید بازار بیلت چین به اتمام تعطیلات
در یک هفته گذشته بازار بیلت چین در ثبات بوده چرا‌که فعالیت بازار تقریبا متوقف شده و در جو تعطیلات است. چشم‌انداز بازار برای پس از تعطیلات نیز خوش‌بینانه است. به گزارش فولاد ایران، آخرین قیمت بیلت در بازار داخلی چین ۵۷۲ دلار در هر تن درب کارخانه بوده که ۲ دلار افت هفتگی داشت. موجودی بازار ۱۳ درصد رشد داشته و ۸۶۹ هزار تن شنیده می‌شود. تقریبا هیچ معامله‌ای نهایی نشده و تجار نیز ۵۸۶ دلار در هر تن درب انبار پیشنهاد می‌دهند.بنا‌بر این گزارش کارخانه‌ها درخواست‌های جدید را قبول نمی‌کنند، چرا‌که کارمندانشان اغلب برای تعطیلات رفته‌اند و فعلا خدمات حمل‌ونقل‌ نیز ارائه نمی‌شود.

نگاهی به بازار ورق چین
در این بین در بازار ورق گرم صادراتی چین هفته گذشته اغلب عرضه‌کننده‌ها دست از پیشنهاد قیمت برداشتند. برخی دیگر قیمت را ۱۰ دلار بالا برده و به ۵۹۵ تا ۶۰۵ دلار در هر تن فوب رساندند. تقریبا همه اطمینان دارند اواخر فوریه و ماه مارس تقاضا و قیمت‌ها در چین بالا می‌روند.

 

 

 

logo-samandehi
ورود کارآموزان

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash playerدیده بان بازار
نمودار های جهانی
تبلیغات