تقویم جهانی طلا
پنج شنبه 27 اردیبهشت ساعت 17:00 : شاخص تولیدات کارخانه ای philly Fed و میزان مطالبات بیکاران آمریکا

چهار شنبه 26 اردیبهشت ساعت 19:00 : اعلام ذخایر نفت خام آمریکا

چهار شنبه 26 اردیبهشت ساعت 17:00 : گزارش تغییرات ماهانه مجوزهای ساخت و ساز آمریکا

سه شنبه 25 اردیبهشت ساعت 17:00 : گزارش تغییرات ماهیانه خالص خرده فروشی آمریکا

جمعه 14 اردیبهشت ساعت 17:00 : تغییرات ماهانه درآمد متوسط ساعتی آمریکا و تغییرات استخدامی بخش غیر کشاورزی و گزارش نرخ بیکاری آمریکا

خبر فوری
پالایشی ها مرکز توجه سرمایه گذاران بورسی

«فایرا» تعدیل مثبت ۷۷ درصدی اعلام کرد

شاخص کل با رشد161واحدی به ارتفاع 95302 واحد رسید

تصویب دستورالعمل تأمین مالی جمعی در شورای عالی بورس

بهای نفت از مرز 80 دلار گذشت

شرکت های اروپایی از تحریم آمریکا علیه ایران معاف می شوند

خروج آمریکا از برجام، تاثیری بر صادرات پتروشیمی ایران ندارد

شفاف سازی "شلعاب" درباره نوسان قیمت سهام

مطالب آموزشی
پیوند ها

1396-11-24

بازار فولاد در کمای تعطیلات چین


بازار فولاد چین در انتظار شروع تعطیلات فوریه است. این تعطیلات که از دو روز دیگر آغاز می‌شود از مدت‌ها پیش بازار را با رکود روبه‌رو‌ ساخته تاجایی‌که منحنی حرکت بسیاری از شاخص‌های فولادی در این کشور معکوس شده است. کارشناسان می‌گویند در وضعیت فعلی تقاضا وجود ندارد و اصولا اگر تقاضایی نیز ثبت شود، به دلیل تعطیلی سیستم حمل‌ونقل‌ و عدم جابه‌جایی‌ کالا در این کشور اتفاقی در این حوزه نمی‌افتد. با این حال در بازار آتی مبادلات تا حدی روان‌تر است و تقاضاها برای سررسیدهای دورتر به ثبت می‌رسد. به عقیده کارشناسان تا اواسط ماه مارس بازار فولاد چین با رکود و کندی روبه‌رو‌ خواهد بود اما از آن به بعد انتظار می‌رود رونق بار دیگر به بازار برگردد.
بازار سنگ‌آهن چین در سکوت تعطیلات
آخرین قیمت سنگ‌آهن خلوص ۶۲ درصد وارداتی به چین ۵/ ۷۶ دلار در هر تن سی‌اف‌آر ثبت شده که افت جزئی ۷۵ سنتی را تجربه کرده است. نزدیکی تعطیلات چین تقاضا را به حداقل رسانده است. در بنادر چین هم دیگر فعالیتی در بازار سنگ‌آهن دیده نمی‌شود چرا‌که خیلی از فعالان بازار از الان بازار را ترک کرده‌اند. در بازار داخلی چین هم روزهای گذشته فعالیتی دیده نشد و بیلت در بازار داخلی آن در ۵۷۲ دلار در هر تن درب کارخانه در ثبات بود. هنوز کارشناسان نسبت به روند مثبت بازار پس از تعطیلات سال نو چین خوش‌بین هستند چون مصرف فولاد بالا می‌رود. طبق گزارش مای استیل، آخرین موجودی سنگ‌آهن بنادر چین نیز ۴/ ۱۵۲ میلیون تن ثبت شده است.

 امید بازار بیلت چین به اتمام تعطیلات
در یک هفته گذشته بازار بیلت چین در ثبات بوده چرا‌که فعالیت بازار تقریبا متوقف شده و در جو تعطیلات است. چشم‌انداز بازار برای پس از تعطیلات نیز خوش‌بینانه است. به گزارش فولاد ایران، آخرین قیمت بیلت در بازار داخلی چین ۵۷۲ دلار در هر تن درب کارخانه بوده که ۲ دلار افت هفتگی داشت. موجودی بازار ۱۳ درصد رشد داشته و ۸۶۹ هزار تن شنیده می‌شود. تقریبا هیچ معامله‌ای نهایی نشده و تجار نیز ۵۸۶ دلار در هر تن درب انبار پیشنهاد می‌دهند.بنا‌بر این گزارش کارخانه‌ها درخواست‌های جدید را قبول نمی‌کنند، چرا‌که کارمندانشان اغلب برای تعطیلات رفته‌اند و فعلا خدمات حمل‌ونقل‌ نیز ارائه نمی‌شود.

نگاهی به بازار ورق چین
در این بین در بازار ورق گرم صادراتی چین هفته گذشته اغلب عرضه‌کننده‌ها دست از پیشنهاد قیمت برداشتند. برخی دیگر قیمت را ۱۰ دلار بالا برده و به ۵۹۵ تا ۶۰۵ دلار در هر تن فوب رساندند. تقریبا همه اطمینان دارند اواخر فوریه و ماه مارس تقاضا و قیمت‌ها در چین بالا می‌روند.

 

 

 

logo-samandehi
ورود کارآموزان

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash playerدیده بان بازار
نمودار های جهانی
تبلیغات