تقویم جهانی طلا
چهار شنبه 27 تیر ساعت 19:00 : گزارش اعلام ذخایر نفت خام آمریکا

چهار شنبه 27 تیر ساعت 18:30 : گزارش پاول ، رییس فزرال رزرو آمریکا

چهار شنبه 27 تیر ساعت 17:00 : گزارش مجوزهای ساخت و ساز آمریکا

سه شنبه 26 تیر ساعت 18:30 : گزارش پاول ، رییس فزرال رزرو آمریکا

دو شنبه 25 تیر ساعت 17:00 : تغییرات ماهیانه خرده فروشی آمریکا

خبر فوری
ومعادن، فارس، کچاد، کگل، تاپیکو و پارسان بیشترین تاثیر منفی

ارزش معاملات بازار 386 میلیارد تومان

حجم معاملات بورس 868 میلیون سهم به ارزش 176 میلیارد تومان

عرضه نیم میلیون سهم زبینا در جریان معاملات امروز به دست حقیقی ها

وحید روشن قلب ، رئیس اداره نظارت بر ناشران بورسی سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص برگزاری مجامع پالایشگاهی ها با توجه به شایعه عدم برگزاری مجامع این شرکت ها در زمان مقرر به خبرنگار بورس ٢۴ گفت: بیشتر شرکت های پالایشگاهی زمان برگزاری مجامع خود را در سامانه کدال اطلاع رسانی کرده اند

به اطلاع کلیه فعالان محترم بازار می رساند بر اساس مصوبة مورخ 96.10.30 هیات محترم پذیرش اوراق بهادار و با توجه به برنامه خرید سهام از سهامداران جزء توسط سهامدار عمده (شرکت گروه سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران) در نماد معاملاتی شرکت سرمایه گذاری صنعت و معدن، سهامداران حائز شرایط زیر که مایل به فروش سهام خود می باشند می توانند تا تاریخ 97.07.02 در نماد وصنعت2 ، با شرایط زیر اقدام به فروش نمایند: آن دسته از سهامداران دارای 5 میلیون سهم و کمتر که در تاریخ 96.11.24 دارنده سهم بوده اند و پس از این تاریخ اقدام به فروش نکرده و همچنان سهامدار میباشند، می توانند اقدام به فروش نمایند. فروش غیر از سهامداران فوق تائید نخواهد شد. قیمت جهت فروش به سهامدار عمده 1050ریال می باشد. ارسال سفارش فروش تنها از طریق ایستگاههای معاملاتی کارگزاران وهمچنین تکمیل دستور فروش امکانپذی می باشد

جابجایی 11 میلیون سهم شغدیر تا این لحظه به ارزش 24 میلیارد ریال

حجم معاملات پارس به واسطه عرضه حقیقی ها از 1 میلیون گذشت

مطالب آموزشی
پیوند ها

1397-01-27

عرضه سهام پتروشیمی پارس به بورس


مهتاب رحمتعلی
گروه بنگاه‌ها : مدیرعامل هلدینگ خلیج‌فارس از عرضه سهام پتروشیمی پارس در آینده نزدیک به بورس خبر داد. جعفر ربیعی در نشستی با حضور خبرنگاران در بورس تهران گفت: هر زمان که بورس اعلام آمادگی کند، سهام پتروشیمی پارس را عرضه می‌کنیم.
وی افزود: امسال عرضه چهار شرکت از زیرمجموعه‌های هلدینگ خلیج‌فارس مانند پتروشیمی بوعلی و بندر امام به بورس را در برنامه داریم.وی در ادامه با اشاره به حمایت «فارس» از سهام خود در بورس گفت: امسال هم در عرضه سهام و هم حمایت سهام موجود در بورس نقش پررنگی خواهیم داشت. ربیعی با اشاره به شرکت‌های تولیدی و خدماتی زیرمجموعه هلدینگ «فارس» گفت: تعداد زیادی پروژه‌های بزرگ نیز در زنجیره ارزش خلیج‌فارس تعریف شده که تحول بزرگی در صنعت پتروشیمی ایجاد خواهند کرد. وی افزود: طی سال ۹۷ دو پروژه بیدبلند و پتروشیمی لردگان به بهره‌برداری می‌رسند. مدیرعامل صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس درباره انواع تامین مالی برای این مجموعه گفت: پروژه‌های خیلی بزرگ «فارس» نیاز به مشارکت خارجی دارند.وی یکی دیگر از راه‌های تامین مالی شرکت را فاینانس ذکر کرد و گفت: به دلیل هزینه بالای تامین مالی داخلی،اولویت دوم تامین مالی شرکت از طریق فاینانس است.

وی تصریح کرد: تامین مالی پروژه‌های کوچک‌تر در صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس حتما از طریق ابزارهای مختلف بازار سرمایه صورت خواهد گرفت. وی در پاسخ به سوال خبرنگار «دنیای اقتصاد» مبنی بر تاثیرات تک‌نرخی شدن ارز بر حاشیه سود شرکت‌های پتروشیمی گفت: تاثیر این امر بر شرکت‌های مختلف، متفاوت است؛ اما در هلدینگ خلیج‌فارس اثر چشمگیری ندارد و حتی در بلندمدت تداوم ثبات ارز می‌تواند به نفع شرکت‌ها باشد.ربیعی افزود: شرکت‌هایی که فروش ریالی داشتند بیشتر اثر کاهشی را از ثبات نرخ ارز خواهند گرفت. این در حالی است که برخی شرکت‌ها با تعدیل مثبت همراه خواهند بود.

وی اضافه کرد: طی سال گذشته «فارس» بالغ بر ۵/ ۶ میلیارد دلار صادرات داشته که ۵/ ۳ میلیارد دلار ارز حاصل از این صادرات، به‌طور خالص وارد کشور شده است.وی درباره عرضه ارز پتروشیمی‌ها به بازار افزود: این کار جدیدی نیست و فرآیندی مداوم بوده است. به گفته وی ارز حاصل از صادرات محصولات پتروشیمی از طریق بانک مرکزی به بازار تزریق می‌شود. همزمان با پنجمین سالروز عرضه سهام صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس در مراسمی نمادین و با حضور مدیران این شرکت زنگ آغاز معاملات دیروز (یکشنبه ۲۶فروردین ماه) توسط مدیرعامل «فارس» به صدا درآمد.صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس با سرمایه ۵۰ هزار میلیارد ریال و با ارزش بازار ۲۷۷ هزار میلیارد ریال از نظر ارزش بازار با سهم ۷درصدی، بزرگ‌ترین شرکت حاضر در بورس تهران است.

 

 

 

logo-samandehi
ورود کارآموزان

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash playerدیده بان بازار
نمودار های جهانی
تبلیغات