تقویم جهانی طلا
چهار شنبه 27 تیر ساعت 19:00 : گزارش اعلام ذخایر نفت خام آمریکا

چهار شنبه 27 تیر ساعت 18:30 : گزارش پاول ، رییس فزرال رزرو آمریکا

چهار شنبه 27 تیر ساعت 17:00 : گزارش مجوزهای ساخت و ساز آمریکا

سه شنبه 26 تیر ساعت 18:30 : گزارش پاول ، رییس فزرال رزرو آمریکا

دو شنبه 25 تیر ساعت 17:00 : تغییرات ماهیانه خرده فروشی آمریکا

خبر فوری
ومعادن، فارس، کچاد، کگل، تاپیکو و پارسان بیشترین تاثیر منفی

ارزش معاملات بازار 386 میلیارد تومان

حجم معاملات بورس 868 میلیون سهم به ارزش 176 میلیارد تومان

عرضه نیم میلیون سهم زبینا در جریان معاملات امروز به دست حقیقی ها

وحید روشن قلب ، رئیس اداره نظارت بر ناشران بورسی سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص برگزاری مجامع پالایشگاهی ها با توجه به شایعه عدم برگزاری مجامع این شرکت ها در زمان مقرر به خبرنگار بورس ٢۴ گفت: بیشتر شرکت های پالایشگاهی زمان برگزاری مجامع خود را در سامانه کدال اطلاع رسانی کرده اند

به اطلاع کلیه فعالان محترم بازار می رساند بر اساس مصوبة مورخ 96.10.30 هیات محترم پذیرش اوراق بهادار و با توجه به برنامه خرید سهام از سهامداران جزء توسط سهامدار عمده (شرکت گروه سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران) در نماد معاملاتی شرکت سرمایه گذاری صنعت و معدن، سهامداران حائز شرایط زیر که مایل به فروش سهام خود می باشند می توانند تا تاریخ 97.07.02 در نماد وصنعت2 ، با شرایط زیر اقدام به فروش نمایند: آن دسته از سهامداران دارای 5 میلیون سهم و کمتر که در تاریخ 96.11.24 دارنده سهم بوده اند و پس از این تاریخ اقدام به فروش نکرده و همچنان سهامدار میباشند، می توانند اقدام به فروش نمایند. فروش غیر از سهامداران فوق تائید نخواهد شد. قیمت جهت فروش به سهامدار عمده 1050ریال می باشد. ارسال سفارش فروش تنها از طریق ایستگاههای معاملاتی کارگزاران وهمچنین تکمیل دستور فروش امکانپذی می باشد

جابجایی 11 میلیون سهم شغدیر تا این لحظه به ارزش 24 میلیارد ریال

حجم معاملات پارس به واسطه عرضه حقیقی ها از 1 میلیون گذشت

مطالب آموزشی
پیوند ها

1397-01-27

ادامه فعالیت نمایشگاه در دهه دوم نشان از بالندگی و توانمندی آن است


برگزاری هر رویدادی که سبب شود بازار مالی بهتر معرفی شده و در کنار آن ارتباط نزدیک تری بین فعالان بازار ایجاد شود را باید به فال نیک گرفت.

علی نقوی، مدیرعامل مرکز مالی ایران در مصاحبه ای با پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، در خصوص فاینکس 2018 بیان داشت: نمایشگاه بورس، بانک و بیمه وارد دومین دهه فعالیت خود شده است و هم اینک دارای یک جایگاه و ساختاری ویژه و ارزشمند است که ناشی از سابقه مفید و سودمند است.

وی در ادامه بیان داشت: یکی از مکان هایی که می تواند شعار امسال را محقق کند بازار سرمایه است. به این دلیل که تمام شرکت هایی که در بازار سرمایه مشغول به فعالیت هستند محصولات و کالاهای ایرانی تولید می کنند و اگر جامعه و فعالان اقتصادی، به این شعار توجه بیشتری داشته باشند و فروش این کارخانجات صعودی شود می تواند بر سودآوری شرکت ها اثرگذار باشد.

وی در خصوص جذب سرمایه گذار خارجی از طریق فاینکس 2018 افزود: نمایشگاه فرصتی است که سرمایه گذاران خارجی می توانند در مدت زمان کوتاهی از وضعیت کلی بازار سرمایه اطلاع حاصل کنند و با طیف وسیعی از ذینفعان بازار سرمایه دیدار کنند و بر اساس آن تصمیم گیری کنند. در بسیاری از کشورهای دنیا، رودشو و ایونت های کوجکی در صنعت اوراق بهادار برگزار می شود و برای سرمایه گذاران خارجی برگزاری نمایشگاهی با وسعت زیاد و مساحت عظیم برای معرفی صنعت بازار سهام، می تواند بسیار جالب و جذاب باشد.

نقوی ادامه داد: فاینکس 2018، فرصت مغتنمی برای افزایش فرهنگ سهامداری و سرمایه گذاری است. به این دلیل که پس از پشت سرگذاشتن یک دهه فعالیت، نمایشگاه به پختگی مناسبی رسیده است و سهامداران و سرمایه گذاران باید از این فرصت برای ارتباط با مدیران و مقامات بازار سرمایه استفاده کنند و خواسته های خود را به گوش آنها برسانند.

وی در خصوص برنامه های مرکز مالی ایران در فاینکس 2018 اعلام داشت: مرکز مالی ایران برنامه های متنوعی برای ارتقاء دانش مخاطبان در خصوص فین استارز، ارزشیابی سهام، روش های تأمین مالی استارتاپ ها،دیجیتال مارکتینگ و فرآیند گزارشگری مالی دارد که در این راستا کارگاه های آموزشی را در روزهای پس از افتتاحیه نمایشگاه برگزار خواهد کرد.

مدیر عامل مرکزی مالی ایران در این خصوص تصریح داشت: در حدود 16 برنامه آموزشی و کارگاه با توجه به همکاری این مرکز با رویداد فین استارز برگزار خواهد شد که به تمامی شرکت کنندگان در این دوره گواهی شرکت در دوره نیز اعطا خواهد شد.

وی در این خصوص اعلام داشت: علاقمندان به شرکت در این کارگاه های آموزشی می توانند از طریق سایت مرکز مالی ایران به نشانی: http://www.ifc.ir/ ثبت نام کنند.

نقوی در ادامه با اشاره به تحقق شعار امسال در بازار سرمایه توضیح داد: از سمت دیگر، در چند سال اخیر در بخش تأمین مالی اتفاقات خوبی افتاده است و تأمین مالی از طریق اوراق در بازار رواج یافته است. از این رو، شرکت ها و کارخانجاتی که نیاز به تأمین مالی دارند می توانند از طریق انتشار اوراق در بازار سرمایه به هدف خود برسند.

وی گفت: نکته دیگر این است که، باید از شرکت های صادرات محور در بازار سرمایه حمایت شود تا سهم تولیدات ایرانی در اقتصاد جهانی افزایش یابد.

 

 

 

 

logo-samandehi
ورود کارآموزان

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash playerدیده بان بازار
نمودار های جهانی
تبلیغات