تقویم جهانی طلا
چهارشنبه 25 مهر ساعت 22:30 : گزارش جلسه فدرال رزرو آمریکا

دوشنبه 23 مهر ساعت 17:00 : گزارش تغییرات ماهیانه خرده فروشی آمریکا

پنج شنبه 18 مهر ساعت 17:00 : گزارش شاخص ماهیانه بهای مصرف کننده

چهار شنبه 18 مهر ساعت 17:00 : گزارش تغییرات ماهیانه PPI

جمعه 14 مهر ساعت 17:00 : گزارش تغییرات ماهانه درآمد متوسط ساعتی و تغییرات استخدامی بخش غیر کشاورزی و نرخ بیکاری آمریکا

خبر فوری
فولاد، پارس، فملی، شبندر، شپنا، پارسان و شتران بیشترین تاثیر را بر شاخص کل داشتند

شاخص فرابورس نیز 68 واحد افزایش را ثبت کرد

شاخص هم وزن نیز 675 پله صعود کرد

ارزش معاملات امروز از 1700 میلیاردتومان فراتر رفت

معاملات پرحجم وتجارت از 222 میلیون سهم فراتر رفت و ارزش دادوستدها به مرز 27 میلیارد تومان رسید. حجم تقاضای کنونی 65 میلیون

72 درصد عرضه ها در پارسان را حقوقی ها رقم زدند. حجم تقاضای کنونی در 4839 ریال 5.5 میلیون و ارزش معاملات 30 میلیون سهمی امروز 14.5 میلیارد تومان

تشکیل صف خرید 11 میلیونی برای ما در 2305 ریال/ پارسیان در دقایق اخیر با افزایش تقاضا همراه شد، صف آسیا نیز پابرجاست.

نماد وغدیر با افزایش تقاضا در 2079 ریال صف خرید بیش از 14 میلیون سهمی تشکیل داد...

مطالب آموزشی
پیوند ها

1397-03-23

جهش شاخص سهام به کانال ۹۶ هزار واحدی


همایون دارابی
دنیای اقتصاد : بورس اوراق بهادار تهران روز گذشته شاهد جهش شاخص کل و بازپس‌گیری سطح ۹۶هزار واحدی بود.در بازار دیروز معامله‌گران در شروع بازار با جریان مثبت تقاضا مواجه شدند. این جریان پس از توقف نماد تازه‌وارد سامان کارت کیش(سپ) پس از رشد ۲۰درصدی قیمت، به سمت گروه فلزی چرخید. تقویت قیمت در سهام زیر‌مجموعه گروه فلزی به جهش شاخص کل منجر شد. بر این اساس در پایان معاملات دیروز نماگر سهام به مدد رشد قیمت نماد معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه، فولاد خوزستان، گل‌گهر، ملی مس و سرمایه‌گذاری معادن و فلزات با رشد ۵۳۱واحدی (معادل ۵۵/ ۰ درصد) مواجه شد.
در بازار دیروز تقویت مجدد قیمت نمادها، بار دیگر موضوع احتمال رشد بازار را مطرح کرده است. از دیدگاه کارشناسان به دنبال رشد ارزش دلار، سکه، ساختمان و فلزات اینک توپ در زمین بورس است تا خود را با بازارهای دیگر هماهنگ سازد. از این رو بازار سهام هر چند همچنان با مهم‌ترین‌ سد پیش روی خود یعنی ارز ۴هزار و ۲۰۰تومانی و الزام شرکت‌های صادر‌کننده به فروش ارز صادراتی به قیمت دولتی مواجه است، اما به نظر می‌رسد حالا حداقل به سمت تبیین ارزش جایگزینی در قیمت‌گذاری شرکت حرکت کند. موضوعی که با توجه به قیمت دلار در بازار غیر رسمی می‌تواند تاثیر قابل توجهی بر قیمت‌ها داشته باشد. در بازار دیروز معامله‌گران تحت تاثیر خبرهای سیاسی تاثیرگذار بر بازارهای جهانی و خوش‌بینی معامله‌گران این بازارها به دیدار روسای جمهور آمریکا و کره شمالی بودند.  در بازار دیروز در گروه فلزی در کنار صف خرید نمادهای تولید‌کننده سرب و روی، معامله‌گران شاهد توقف نماد ذوب آهن اصفهان برای شفاف‌سازی بیشتر اطلاعات بودند. بر این اساس مدیرعامل جدید این شرکت ۳/ ۳ هزار میلیارد تومانی درباره استرداد و تهاتر بیش از ۱۳۲ میلیارد تومان با سازمان امور مالیاتی توضیح داد و برای دو روز از تابلوی معاملات خارج شد. در گروه خودرو، شورای رقابت مجوز افزایش ۶/ ۵تا ۱/ ۷ درصدی قیمت محصولات سه شرکت خودروسازی ایران خودرو، سایپا و مدیران خودرو را از اول تیر صادر کرد. رضا شیوا درخصوص زمان اجرای افزایش قیمت‌ها اظهار کرد: از اول تیرماه امسال خودروسازان می‌توانند حداکثر به میزان درصدهای اعلامی، قیمت محصولات خود را افزایش دهند.

در گروه دارویی، گروه دارویی سبحان در مجمع خود با تقسیم سود ۷۵۰ریالی معادل ۹۶درصد سود محقق شده خود موافقت کرد.

در گروه لاستیک شرکت تولیدی ایران تایر در دوره یکساله منتهی به ۲۹ اسفندماه ۹۶ مبلغ ۳۸ ریال سود به ازای هر سهم محقق کرد که در مقایسه با دوره مشابه سال مالی قبل معادل ۹۷ درصد کاهش داشت.بر این اساس «پتایر» مبلغ ۳۸ ریال سود به ازای هر سهم خود اختصاص داد. «پتایر» در پایان سال مالی ۹۵ مبلغ ۱۳۵۷ ریال سود به ازای هر سهم خود اختصاص داده بود. در گروه سرمایه‌گذاری، پارس توشه در دوره یکساله منتهی به ۲۹ اسفندماه ۹۶ مبلغ ۵۵۹ ریال سود به ازای هر سهم محقق کرد که در مقایسه با دوره مشابه سال مالی قبل معادل ۳۲ درصد کاهش داشت. «وتوشه» در پایان سال مالی ۹۵ مبلغ ۸۱۸ ریال سود به ازای هر سهم خود اختصاص داده بود. مدیریت پذیرش فرابورس از درج نماد شرکت بیمه نوین (سهامی عام) در بازار دوم فرابورس خبر داد. این شرکت که در گروه بیمه و صندوق بازنشستگی به جز تامین اجتماعی زیرگروه فعالیت‌های مالی و اجرایی قرار دارد در تاریخ ۲۰ آذرماه ۹۶ در بازار فرابورس پذیرش شد و حال یکصد و هفتاد و نهمین نماد معاملاتی است که پس از احراز تمامی شرایط لازم برای پذیرش، از تاریخ ۲۱ خرداد‌ ۹۷ در فهرست نرخ‌های فرابورس با نماد «نوین» درج شده است.  بیشترین حجم معاملات دیروز متعلق به شرکت ماشین‌سازی اراک با معامله ۱۴۲ میلیون سهمی بود. ملی مس ایران هم با معامله ۴/ ۱۳ میلیارد تومانی بیشترین ارزش معاملات را داشت. در مجموع بازار دیروز بازاری مثبت بود که در آن ارزش معاملات (با احتساب معاملات بلوکی و اوراق مشارکت) در بورس به ۲۴۶میلیارد تومان و در فرابورس به ۲۵۱میلیارد تومان بالغ شد.

 

 

 

logo-samandehi
ورود کارآموزان

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash playerدیده بان بازار
نمودار های جهانی
تبلیغات