تقویم جهانی طلا
چهارشنبه 25 مهر ساعت 22:30 : گزارش جلسه فدرال رزرو آمریکا

دوشنبه 23 مهر ساعت 17:00 : گزارش تغییرات ماهیانه خرده فروشی آمریکا

پنج شنبه 18 مهر ساعت 17:00 : گزارش شاخص ماهیانه بهای مصرف کننده

چهار شنبه 18 مهر ساعت 17:00 : گزارش تغییرات ماهیانه PPI

جمعه 14 مهر ساعت 17:00 : گزارش تغییرات ماهانه درآمد متوسط ساعتی و تغییرات استخدامی بخش غیر کشاورزی و نرخ بیکاری آمریکا

خبر فوری
حجم معاملات بورس 3.7 میلیاردسهم به ارزش 1297 میلیاردتومان

توقف شاخص در ارتفاع 182929 واحد

شاخص فرابورس 7 واحد منفی ماند. معاملات ذوب بیشترین تاثیر را بر شاخص داشت

شاخص کل در دقایق پایانی بازار سرانجام مثبت شد. تاپیکو، شبندر، مبین، رمپنا، اخابر و شبریز بیشترین نقش در رشد نماگر بازار ایفا کردند...

ذوب مجدد با فشار فروش در آستانه پایین قیمتی مواجه است. جابجایی 150 میلیون سهم به ارزش 41 میلیارد تومان نتیجه دادوستدها امروز این غول فولادی ست...

بانک دی تا 123 تومان جمع شد. حجم 37 میلیون

پس از بانک ملت، وتجارت نیز تا دامنه مثبت، قیمت 117 تومان پیشروی کرده است. ارزش معاملات 17 میلیارد تومان

صف فروش خودرو هم جمع شد. حجم معاملاتی حدود 8 میلیون سهم

مطالب آموزشی
پیوند ها

1397-04-19

دلایلی برای تغییر مسیر قیمت ها در تالار حافظ


بازار ثانویه ارزی، موضوع معاملات گواهی ارزی و همچنین خبر عرضه اولیه سهام پتروشیمی پارس ، مهمترین دلایلی بود که بازار سرمایه را در هفته جاری تحت تاثیر قرار داد.

محسن عباسلو، مدیرعامل کارگزاری ارگ هومن در گفت وگو با پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، درباره دلایل رفتار چند روز اخیر بازار سرمایه با اشاره به اخبار عرضه اولیه سهام پتروشیمی پارس تاکید کرد: یکی از مهمترین دلایل فروش سهام که از روز چهارشنبه گذشته آغاز شده ، عرضه اولیه پتروشیمی پارس در روز چهارشنبه هفته جاری (فردا) است.

وی با اشاره به اینکه عرضه اولیه این شرکت پتروشیمی به دلیل نیاز به نقدینگی سنگین به تعویق افتاد، افزود: این عرضه حدود 600تا 700 میلیارد تومان نقدینگی نیاز دارد که رقم قابل توجهی است، در بازاری که شاهد ورود سرمایه گذاران و جذب نقدینگی های جدید است، جا به جایی سهام برای تامین مالی یک عرضه اولیه بزرگ ممکن است بازار را متاثر کند.

این کارشناس بازار سرمایه به توافق های ارزی هفته گذشته که توسط مجلس و دولت انجام شد اشاره کرد و گفت: بر اساس توافق های انجام شده، بازار ثانویه ارزی کار خود را آغاز کرد و معامله گواهی ارزی در بورس منتفی شد.

وی خبر معامله گواهی ارزی در بورس را برای شرکت های صادرات محور خبر مثبتی دانست و گفت: این خبر باعث شد تا سهامداران قیمت های مختلفی از ۵هزار و ۵۰۰ تا ۷هزار تومان برای ارز متصور شوند و بر اساس آن حاشیه سودی با جهش خیره کننده پیش بینی کنند اما آغاز به کار بازار ثانویه ارزی معادلات این گروه را تغییر داد.

عباسلو ادامه داد: بازار ثانویه ارزی با شفاف تر شدن نحوه معاملات می تواند بخش عمده ای از ابهامات بازار ارز را برای صنایع مهم و صادرات محور برطرف کند.

این کارگزار بازار سرمایه در ادامه با تاکید بر اینکه اثر منفی این اتفاق بر بازار سرمایه موقتی است، گفت: با توجه به افزایش نرخ تورم در اقتصاد و رشد قیمت ها در سایر بازارهای کالایی و خدماتی، اینک نوبت رشد بازار سرمایه است که از چند هفته گذشته آغاز شده و نقدینگی های جدیدی وارد این بازار شده است.

وی با اشاره به اینکه این روزها سرمایه گذاران تازه وارد با نقدینگی های قابل توجهی وارد بازار سهام شده اند، افزود: ورود مستقیم این گروه به بازار باید منطقی و به دور از هیجان باشد، چرا که تصمیم های هیجانی و دنباله روی از صف ها می تواند جو بازار را متلاطم کند. 

عباسلو با تاکید بر اینکه تمام نهادهای بازار سرمایه باید تلاش کنند تا سرمایه گذاران خرد به طور مستقیم وارد بازار نشوند، گفت: به نظر می رسد رشد بازار سرمایه ادامه دار باشد.

 

 

 

logo-samandehi
ورود کارآموزان

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash playerدیده بان بازار
نمودار های جهانی
تبلیغات