تقویم جهانی طلا
چهارشنبه 25 مهر ساعت 22:30 : گزارش جلسه فدرال رزرو آمریکا

دوشنبه 23 مهر ساعت 17:00 : گزارش تغییرات ماهیانه خرده فروشی آمریکا

پنج شنبه 18 مهر ساعت 17:00 : گزارش شاخص ماهیانه بهای مصرف کننده

چهار شنبه 18 مهر ساعت 17:00 : گزارش تغییرات ماهیانه PPI

جمعه 14 مهر ساعت 17:00 : گزارش تغییرات ماهانه درآمد متوسط ساعتی و تغییرات استخدامی بخش غیر کشاورزی و نرخ بیکاری آمریکا

خبر فوری
فولاد، پارس، فملی، شبندر، شپنا، پارسان و شتران بیشترین تاثیر را بر شاخص کل داشتند

شاخص فرابورس نیز 68 واحد افزایش را ثبت کرد

شاخص هم وزن نیز 675 پله صعود کرد

ارزش معاملات امروز از 1700 میلیاردتومان فراتر رفت

معاملات پرحجم وتجارت از 222 میلیون سهم فراتر رفت و ارزش دادوستدها به مرز 27 میلیارد تومان رسید. حجم تقاضای کنونی 65 میلیون

72 درصد عرضه ها در پارسان را حقوقی ها رقم زدند. حجم تقاضای کنونی در 4839 ریال 5.5 میلیون و ارزش معاملات 30 میلیون سهمی امروز 14.5 میلیارد تومان

تشکیل صف خرید 11 میلیونی برای ما در 2305 ریال/ پارسیان در دقایق اخیر با افزایش تقاضا همراه شد، صف آسیا نیز پابرجاست.

نماد وغدیر با افزایش تقاضا در 2079 ریال صف خرید بیش از 14 میلیون سهمی تشکیل داد...

مطالب آموزشی
پیوند ها

1397-05-16

ارزندگی پتروشيمی‌ها حتی با تغيير نرخ خوراک/ فرصت و تهديد بسته جديد ارزی برای بازار سرمايه


به گزارش بورس نیوز، بسته جدید ارزی دولت جوانه های امید را در دل برخی صنایع شکوفا کرد و جذابیت بازار سرمایه را در پی داشت. اما این سیاست نیز همچون هر اتفاق دیگری هم مزایا و هم معایبی خواهد داشت.

علی تیموری شندی مدیرعامل شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان در گفت و گو با بورس نیوز در خصوص تاثیر بسته ارزی جدید دولت بر بازار سرمایه بیان کرد: مهمترین دستاورد بسته ارزی جدید دولت، ایجاد شفافیت، تخصیص بهینه منابع ارزی در کشور و حذف رانت خواهد بود. با توجه به آنکه تعیین نرخ تکلیفی ارز از سودآوری برخی شرکت ها و صنایع کاسته بود، با تغییر سیاست های ارزی می توان به رشد سودآوری شرکت هایی که تا کنون محصول خود را بر مبنای ارز رسمی به فروش می رساندند، خوشبین بود. در کل، تاثیر تصمیمات ارزی جدید دولت بر بازار سرمایه مثبت بوده و موجب رشد سودآوری شرکت ها خواهد شد؛ اما ممکن است هیجان بازار مانع از لحاظ کردن برخی هزینه ها که به سبب این بسته به صنایع تحمیل خواهد شد، گردد.

وی در ادامه افزود: صنایع پتروشیمی و فلزات اساسی که ناچار به عرضه ارز حاصل از صادرات خود در سامانه نیما بودند، بیشترین بهره را از بسته ارزی خواهند برد؛ ولی هنوز پاره ای موارد همچون نرخ خوراک پتروشیمی ها یا نحوه قیمت گذاری محصولات در بورس کالا شفاف سازی نشده و باید منتظر ماند تا همه تصمیمات شفاف شود تا بررسی همه جانبه عملکرد شرکت ها امکانپذیر شود. البته حتی در صورت تغییر نرخ خوراک پتروشیمی ها، باز هم صنعت پتروشیمی از این بسته منتفع خواهد شد.

مدیرعامل تامین سرمایه لوتوس پارسیان در خاتمه تصریح کرد: بسته ارزی جدید دولت، تبعاتی هم به همراه خواهد داشت. با تقویت بازار ثانویه و فروش برخی کالاها با نرخ ارز بازار ثانویه، شاهد موجی از تورم در بعضی بازارهای کالایی خواهیم بود و با توجه به محدودیت قدرت خرید مردم، تقاضای برخی محصولات و کالاهای غیر اساسی، کمتر خواهد شد. بنابراین شرکت هایی که تا کنون با تمام ظرفیت فعال بوده و مواد اولیه وارداتی مصرف می کرده اند، از این بسته آسیب خواهند دید. قطعا فعالان بازار باید به این موضوع توجه بیشتری داشته باشند. صنعت خودرو یکی از صنایعی است که از بسته ارزی جدید دولت لطمه خواهد دید.

 

 

 

logo-samandehi
ورود کارآموزان

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash playerدیده بان بازار
نمودار های جهانی
تبلیغات