تقویم جهانی طلا
چهارشنبه 25 مهر ساعت 22:30 : گزارش جلسه فدرال رزرو آمریکا

دوشنبه 23 مهر ساعت 17:00 : گزارش تغییرات ماهیانه خرده فروشی آمریکا

پنج شنبه 18 مهر ساعت 17:00 : گزارش شاخص ماهیانه بهای مصرف کننده

چهار شنبه 18 مهر ساعت 17:00 : گزارش تغییرات ماهیانه PPI

جمعه 14 مهر ساعت 17:00 : گزارش تغییرات ماهانه درآمد متوسط ساعتی و تغییرات استخدامی بخش غیر کشاورزی و نرخ بیکاری آمریکا

خبر فوری
فولاد، پارس، فملی، شبندر، شپنا، پارسان و شتران بیشترین تاثیر را بر شاخص کل داشتند

شاخص فرابورس نیز 68 واحد افزایش را ثبت کرد

شاخص هم وزن نیز 675 پله صعود کرد

ارزش معاملات امروز از 1700 میلیاردتومان فراتر رفت

معاملات پرحجم وتجارت از 222 میلیون سهم فراتر رفت و ارزش دادوستدها به مرز 27 میلیارد تومان رسید. حجم تقاضای کنونی 65 میلیون

72 درصد عرضه ها در پارسان را حقوقی ها رقم زدند. حجم تقاضای کنونی در 4839 ریال 5.5 میلیون و ارزش معاملات 30 میلیون سهمی امروز 14.5 میلیارد تومان

تشکیل صف خرید 11 میلیونی برای ما در 2305 ریال/ پارسیان در دقایق اخیر با افزایش تقاضا همراه شد، صف آسیا نیز پابرجاست.

نماد وغدیر با افزایش تقاضا در 2079 ریال صف خرید بیش از 14 میلیون سهمی تشکیل داد...

مطالب آموزشی
پیوند ها

1397-05-16

حمایت قاطع اتحادیه اروپا از برجام


مقامات اروپایی تحریم‌های آمریکا را اقدامی «غیر قانونی» در آن سوی مرزهای آمریکا می‌دانند.مقام‌های اتحادیه اروپا گفته‌اند که در بازبینی درخواست معافیت از سوی شرکت‌ها و اعطای مجوز خروج از ایران بسیار سخت‌گیرانه عمل خواهند کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)،  به نقل از وای نت نیوز، با بازگشت تحریم‌های واشنگتن علیه ایران در روز سه‌شنبه، قانون جدید اتحادیه اروپا برای حفاظت از کمپانی‌های اروپایی جهت کاهش تاثیر تحریم‌ها آغاز خواهد شد. مقامات اروپایی تحریم‌های آمریکا را اقدامی «غیر قانونی» در آن سوی مرزهای آمریکا می‌دانند.

بر اساس این گزارش، علی‌رغم اعتراضات متحدان اروپایی آمریکایی، مایک پومپئو وزیر خارجه ایالات متحده گفته واشنگتن همه تحریم‌ها را به طور کامل اجرا خواهد کرد. دیپلمات‌های اروپایی گفته‌اند که منتظر جزییات این اقدامات درمورد نحوه اجرایی شدن تحریم‌ها هستند.

مقامات اروپایی امیدوارند که قانون مسدودسازی تحریم‌های آمریکا در اتحادیه اروپا بتواند تاثیر این تحریم‌ها را بر کمپانی‌های اروپایی کاهش دهد، اما می‌دانند که ممکن است این اقدام برای راضی کردن شرکت‌های اروپایی جهت اقدام شجاعانه در برابر جریمه‌های آمریکا در صورت تجارت با ایران کافی نباشد.

مقامات ارشد دولت آمریکا روز دوشنبه برای اروپایی‌ها روشن کردند که خطر رابطه با ایران برای کمپانی‌های آنها بسیار جدی است.

این رسانه نوشت: «اقدام جدید اروپا، افراد و کمپانی‌های اروپایی را از تعهد به تحریم‌های آمریکا منع می‌کند و به شرکت‌ها اجازه می‌دهد در صورت خسارت دیدن از جریمه ‌های این کشور در دادگاه اقدام به اعاده دادرسی کنند.

به گفته یک مقام ارشد اروپایی، برای کسانی که در معرض جریمه‌ها قرار بگیرند، هیچ پادزهری وجود ندارد. اما آنچه این تحریم‌ها انجام می‌دهند، نوعی بازدارندگی است. این یعنی بسیاری از تحریم‌های تبعیض‌آمیز هرگز اجرا نمی‌شوند. شرکت‌ها به‌ندرت تحت تحریم‌های آمریکا جریمه شده‌اند.

وی گفت: اگر تحریم‌ها اجرا شوند، افراد می‌توانند به دادگاه رفته و خسارت بگیرند.

در قانون جدید، شرکت‌ها باید برای توقف عملیات‌هایشان در ایران از اتحادیه اروپا مجوز بگیرند تا مشخص شود این توقف به دلیل تحریم‌های آمریکا نبوده بلکه یک تصمیم تجاری بوده است. تفاوت این دو رویکرد چندان روشن نیست.

تهدید جریمه اتحادیه اروپا برای کمپانی‌های اروپایی که قادر به یافتن بهانه لازم برای خروج از ایران به دلیل تحریم‌های آمریکا نشده‌اند، زنگ خطری است که برای این شرکت‌ها به صدا در آمده است.

مقامات اروپایی اصرار دارند که این قانون به دنبال آن است که شرکت‌ها را برای سرمایه‌گذاری در ایران آزاد بگذارد نه اینکه آنها را مجبور کنند.

مقامات اتحادیه اروپا گفته‌اند که در بازبینی درخواست معافیت از سوی شرکت‌ها و اعطای مجوز خروج از ایران بسیار سخت‌گیرانه عمل خواهند کرد. تعداد زیادی از کشورها از مقامات اتحادیه اروپا خواسته‌اند که جزییات قانون مسدودسازی را برای دور زدن تحریم‌های آمریکا و تاثیر آن بر بازار نفت شرح دهند.

 

 

 

logo-samandehi
ورود کارآموزان

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash playerدیده بان بازار
نمودار های جهانی
تبلیغات