تقویم جهانی طلا
چهارشنبه 25 مهر ساعت 22:30 : گزارش جلسه فدرال رزرو آمریکا

دوشنبه 23 مهر ساعت 17:00 : گزارش تغییرات ماهیانه خرده فروشی آمریکا

پنج شنبه 18 مهر ساعت 17:00 : گزارش شاخص ماهیانه بهای مصرف کننده

چهار شنبه 18 مهر ساعت 17:00 : گزارش تغییرات ماهیانه PPI

جمعه 14 مهر ساعت 17:00 : گزارش تغییرات ماهانه درآمد متوسط ساعتی و تغییرات استخدامی بخش غیر کشاورزی و نرخ بیکاری آمریکا

خبر فوری
فولاد، پارس، فملی، شبندر، شپنا، پارسان و شتران بیشترین تاثیر را بر شاخص کل داشتند

شاخص فرابورس نیز 68 واحد افزایش را ثبت کرد

شاخص هم وزن نیز 675 پله صعود کرد

ارزش معاملات امروز از 1700 میلیاردتومان فراتر رفت

معاملات پرحجم وتجارت از 222 میلیون سهم فراتر رفت و ارزش دادوستدها به مرز 27 میلیارد تومان رسید. حجم تقاضای کنونی 65 میلیون

72 درصد عرضه ها در پارسان را حقوقی ها رقم زدند. حجم تقاضای کنونی در 4839 ریال 5.5 میلیون و ارزش معاملات 30 میلیون سهمی امروز 14.5 میلیارد تومان

تشکیل صف خرید 11 میلیونی برای ما در 2305 ریال/ پارسیان در دقایق اخیر با افزایش تقاضا همراه شد، صف آسیا نیز پابرجاست.

نماد وغدیر با افزایش تقاضا در 2079 ریال صف خرید بیش از 14 میلیون سهمی تشکیل داد...

مطالب آموزشی
پیوند ها

1397-06-20

پرتفوی پرتفوها


مدیر سرمایه گذاری صندوق یکم کارگزاری بانک کشاورزی، تسهیل ورود افراد غیرحرفه ای و مبتدی با سرمایه های خرد به بازار سرمایه را مهمترین مزیت صندوق های سرمایه  گذاری"Fund of Funds " ارزیابی کرد.   

نوید قدوسی در گفت و گو با پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، "Fund of Funds" را شبیه به هلدینگ ها و شرکت های سرمایه گذاری حاضر در بازار سرمایه دانست که نقدینگی قابل توجهی را  جذب می کنند، سهامداران متعددی دارند و بازدهی نسبتا مطلوبی را هم برای سهامداران خود به ارمغان می آورند.

وی در تبیین ساختار Fund of Funds  توضیح داد: اگر به پورتفوی "Fund of Funds" نگاه شود، ساختار آن به شکلی است که مجموعه ای از صندوق  های سرمایه  گذاری فعال در بازار سرمایه را تشکیل می دهند، یعنی هرکدام از اینها یک پرتفوی دارند و در واقع پرتفوی پرتفوها محسوب می شوند.

قدوسی اظهار داشت: با وجود Fund of Funds به راحتی می توان سرمایه گذاران مبتدی را به سوی سرمایه گذاری کم ریسک هدایت کرد. البته Fund of Funds خود نیز می تواند استراتژی های سرمایه گذاری متفاوتی داشته باشد؛ مثلا می تواند صندوق های ریسکی را خریداری کند یا برعکس انگشت بر کم ریسک ها بگذارد یا ترکیبی از همه این موارد را انتخاب کند تا چیزی شبیه پرتفوی شاخصی شود و هرکدام برای گروهی از سرمایه گذاران جذاب باشد.

مدیر سرمایه گذاری صندوق یکم کارگزاری بانک کشاورزی خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم مهمترین مزیت Fund of Funds را در یک جمله بگوییم، این است که ورود منابع خرد و ورود افراد غیرحرفه ای و مبتدی را به بازار سرمایه به شدت تسهیل می کند. ضمن اینکه سطح بالاتری از تنوع بخشی با وجود این ابزار رقم خواهد خورد.

قدوسی افزود: از دیگر آثار Fund of Funds در میان مدت و بلند مدت این است که اقدام صاحبان سرمایه های خرد را که نوعا مبتدی هستند و نقاط ورود آنها به بازار نقاط ورود خوبی نیست، تصحیح می کند .

وی ادامه داد: با وجود این ابزار، فرهنگ سهامداری و سرمایه گذاری در بازار سرمایه گسترش پیدا می کند و تعداد بیشتری از افراد جامعه با داشتن یک سابقه ذهنی مثبت و مطلوب به سرمایه گذاری در بازار سهام تشویق می شوند که این اتفاق بسیار خوبی در سطح کلان خواهد بود.

قدوسی درباره دیگر آثار این صندوق ها بر بازار سرمایه گفت: مخصوصا با این ابزار سرمایه گذاران غیرحرفه ای برای ورود به بازار سرمایه به سمت صندوق های سرمایه گذاری هدایت می شوند تا پرتفویی از سهام را خریداری کنند که هم تنوع دارد و هم یک تیم حرفه ای آن را مدیریت می کند. همچنین ریسک ها و ابهام هایی که ممکن است در سرمایه گذاری مستقیم برای سهامداران وجود داشته باشد، در این صندوق ها وجود ندارد. 

وی  در خصوص آینده Fund of Funds هم اظهار نظر کرد: اگر چینش این ابزار صحیح باشد و پرتفوی خوبی برای آن در نظر گرفته شود، پیش بینی می شود که ابزار موفقی باشد.

قدوسی افزود: اگر مدیر این صندوق های سرمایه گذاری، یک شخصیت حقوقی خوشنام یا حتی کنسرسیومی از حقوقی های سرشناس باشد و تبلیغات مناسبی هم پیرامون آن انجام شود، می تواند منابع خرد خوبی را جذب کند.

خاطرنشان می شود: به تازگی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از تصویب مقررات صندوق های سرمایه  گذاری "صندوق در صندوق" (Fund of Funds) در بازار سرمایه خبر داد و گفت: با آغاز به کار این صندوق ها، امکان سرمایه گذاری در دارایی های متنوع فراهم خواهد شد. 

پیش از این صندوق های سرمایه گذاری، حداکثر مجاز به سرمایه گذاری پنج درصد از ارزش کل دارایی های خود در سایر صندوق های سرمایه گذاری بودند. این در حالی است که صندوق های جدید می توانند کل دارایی های خود را در سایر صندوق ها، سرمایه گذاری کنند. مدت فعالیت این صندوق ها نامحدود است و حداقل سرمایه لازم برای ایجاد آن 500 میلیارد ریال تعیین شده است.

 

 

 

logo-samandehi
ورود کارآموزان

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash playerدیده بان بازار
نمودار های جهانی
تبلیغات