تقویم جهانی طلا
چهارشنبه 25 مهر ساعت 22:30 : گزارش جلسه فدرال رزرو آمریکا

دوشنبه 23 مهر ساعت 17:00 : گزارش تغییرات ماهیانه خرده فروشی آمریکا

پنج شنبه 18 مهر ساعت 17:00 : گزارش شاخص ماهیانه بهای مصرف کننده

چهار شنبه 18 مهر ساعت 17:00 : گزارش تغییرات ماهیانه PPI

جمعه 14 مهر ساعت 17:00 : گزارش تغییرات ماهانه درآمد متوسط ساعتی و تغییرات استخدامی بخش غیر کشاورزی و نرخ بیکاری آمریکا

خبر فوری
حجم معاملات بورس 3.7 میلیاردسهم به ارزش 1297 میلیاردتومان

توقف شاخص در ارتفاع 182929 واحد

شاخص فرابورس 7 واحد منفی ماند. معاملات ذوب بیشترین تاثیر را بر شاخص داشت

شاخص کل در دقایق پایانی بازار سرانجام مثبت شد. تاپیکو، شبندر، مبین، رمپنا، اخابر و شبریز بیشترین نقش در رشد نماگر بازار ایفا کردند...

ذوب مجدد با فشار فروش در آستانه پایین قیمتی مواجه است. جابجایی 150 میلیون سهم به ارزش 41 میلیارد تومان نتیجه دادوستدها امروز این غول فولادی ست...

بانک دی تا 123 تومان جمع شد. حجم 37 میلیون

پس از بانک ملت، وتجارت نیز تا دامنه مثبت، قیمت 117 تومان پیشروی کرده است. ارزش معاملات 17 میلیارد تومان

صف فروش خودرو هم جمع شد. حجم معاملاتی حدود 8 میلیون سهم

مطالب آموزشی
پیوند ها

1396-08-16

عراقچی:برجام یک سوء تفاهم بلندمدت و تهدید جدی جهانی را حل کرد


معاون امور حقوقی و بین‌الملل وزارت خارجه کشورمان با اشاره به اینکه قطعنامه حمایت سازمل ملل از برجام یکی از بلندترین قطعنامه‌های سازمان ملل است، گفت: برجام نمونه‌ای از موفقیت دیپلماسی و مذاکره است که نشان داد مذاکره می‌تواند جای اختلاف و جنگ را بگیرد.
به گزارش ایسنا، سیدعباس عراقچی صبح امروز(سه شنبه) در هفتاد و دومین سالگرد روز ملل متحد که در کتابخانه ملی برگزار شد ضمن تبریک این روز خاطرنشان کرد: این پنجمین سالی است که گری لوئیس چنین مراسمی را ترتیب داده و من در چهار مراسم حضور داشته‌ام و این افتخار بزرگی برای من است.

وی با بیان اینکه سازمان ملل یکی از سنگ بناهای همکاری‌های بین‌المللی است که در دهه‌های اخیر ایجاد شده است، تاکید کرد: برخی می‌گویند سازمان ملل باید کارهای دیگر و بیشتری را هم انجام می‌داد که درست است ولی سازمان ملل نشان داده یکی از سکوها برای کشورهای عضو و حتی اشخاص است تا آرزوها و شکایت‌شان را بیان کنند و مشکلات‌شان را حل کنند.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه عملکرد سازمان ملل نشان می‌دهد که ما می‌خواهیم جهان بهتری را بسازیم، گفت: یک نمونه خوب از عملکرد سازمان ملل آن است که هفت کشور و اتحادیه اروپا زیر چتر سازمان ملل یکی از مهمترین مشکلات جهانی را حل کرد که ما به آن برجام می‌گوییم. برجام یک سوء تفاهم بلندمدت و تهدید جدی جهانی را حل کرد و با توجه به همه منافع طرفین این قرارداد توانست یکی از قسمت‌های برنامه‌های سازمان ملل باشد و جزو قطعنامه‌های سازمان ملل شد.

عراقچی با بیان اینکه قطعنامه حمایت سازمل ملل از برجام یکی از بلندترین قطعنامه‌های سازمان ملل است که حدود ۱۶۰ صفحه است، افزود: برجام یک نمونه شفاف و روشن از موفقیت دیپلماسی و مذاکره است که نشان داد می‌تواند جای اختلاف و جنگ را بگیرد.

 وی گفت: برخورد رادیکال آمریکا با مسائل جهانی و نفی دیپلماسی جمعی برای دنیا می‌تواند یک تهدید باشد. ما فکر می‌کنیم سازمان ملل که سکوی توافق‌های چندجانبه است، باید نقش فعالتری را ایفا کند.

وی تاکید کرد: سازمان ملل باید از اجرای همه‌جانبه برجام حمایت کند زیرا برجام باید به عنوان مشعل امید روشن بماند.

معاون وزیر امور خارجه با اشاره به دیگر اقدامات سازمان ملل در ایران ابراز داشت: یک کار دیگر، کاری است که تیم سازمان ملل در ایران انجام می‌دهد و آن شرکت در اهداف اقتصادی ایران و مبارزه با قاچاق مواد مخدر و توسعه و سلامت است.

وی ادامه داد: به همه تبریک می گویم امیدوارم تیم سازمان ملل در ایران بتواند با طرف ایرانی در فعالیت های مشترکش موفق باشد تا بتواند به اهداف توسعه برسد. با همکاری مشترک این اهداف قابل دستیابی است در نهایت از گری لوئیس تشکر می کنم زیرا ایشان به زودی از ایران می رود از کار بسیار سخت وی تشکر می کنم که بسیار سخت کوشی کرد اقدامات وی اثرات مهم و خوبی درایران به همراه خواهد داشت .

عراقچی گفت: اقدامات گری لوئیس نجات دادن یوزپلنگ و کمک به احیای دریاچه ارومیه و کمک  به سلامت ایران است او از طریق اینستاگرام و توییتر نشان داد که به این مسائل علاقمند است این کارها اول متعلق به ایران است ولی او احساس عمیقی به کارش و ایران نشان داد. این مهمانی خداحافظی نیست و یک مهمانی دیگر به عنوان روز خدافافظی خواهیم داشت که از تلاش او تشکر کنید او یک شخص احساسی است او تمام تلاش خود را کرد نه تنها به خاطر وظیفه کاری بلکه به خاطر اهداف سازمان ملل که اهداف ماست. من قول میدهم یک مهمانی دیگری فقط برای خداحافظی او داشته باشیم کسی که دوست خوبی برای ایرانیان بود.

معاون وزیر امور خارجه با اشاره به دیگر اقدامات سازمان ملل در ایران خاطرنشان کرد:  تیم سازمان ملل در ایران در اهداف اقتصادی ایران و مبارزه با قاچاق مواد مخدر و توسعه و سلامت فعالیت می‌کند.

عراقچی با بیان اینکه امیدوارم تیم سازمان ملل در ایران بتواند با طرف ایرانی در فعالیت‌های مشترکش موفق باشد تا بتواند به اهداف توسعه دست یابد افزود: با همکاری مشترک این اهداف قابل دستیابی هستند.

 

 

 

logo-samandehi
ورود کارآموزان

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash playerدیده بان بازار
نمودار های جهانی
تبلیغات