اخبار عملکرد فعالان بورس آتی سکه

خروج از بازار   (ویژه)
1395-10-30

الگوی شهریور   (ویژه)
1395-10-30


بازم رفتم توی فروش  (ویژه)
1395-10-30


طلای جهانی   (ویژه)
1395-10-30


XAUUSD  (ویژه)
1395-10-30

بی خوابی !  (ویژه)
1395-10-30

اخبار عملکرد فعالان بورس سهام
اخبار عملکرد فعالان بورس آتی سهام
جرمپنا02  (ویژه)
1395-10-16


جوپارس044  (ویژه)
1395-02-17

تقویم جهانی طلا
جمعه 1 بهمن 6:30 : سخنرانی جانت یلن

پنجشنبه 30 دی 19:30 : اعلام ذخایر نفت خام آمریکا

پنجشنبه 30 دی 17:00 : گزارش مجوزهای ساخت و ساز و شاخص تولیدات کارخانه ای philly Fed و مدعیان بیمه بیکاری آمریکا

چهارشنبه 22 دی 17:00 : تغییرات ماهیانه CPI و تغییرات ماهیانه خالص CPI

جمعه 24 دی 18:30 : شاخص تمایلات مصرف کننده دانشگاه میشیگان آمریکا

خبر فوری
شاخص کل امروز به مدد معاملات مثبت در کگل، فولاد،فارس و خودرو با رشد 102 واحدی همراه شد و در عدد 79.382 واحد متوقف شد

اتحادیه اروپا، تحریم شعبه لندن بزرگترین بانک بورس یعنی بانک صادرات ،شرکت مهم نفتی "اوپیک" که برنامه واگذاری 5 زیرمجموعه را در بازار سهام دارد به همراه دو شرکت را دیگر لغو کرد

کدال: کبافق، پیش بینی درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 1395/12/30 با سرمایه 202,500 میلیون ریال مبلغ 1,268 ریال بدون تغییر نسبت به گزارش قبل اعلام کرد/ پوشش 9 ماهه 47% مبلغ 590 ریال

کدال: کترام، پیش بینی درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 1395/12/30 با سرمایه 75,000 میلیون ریال مبلغ (902) ریال بدون تغییر نسبت به گزارش قبل اعلام کرد/ عملکرد 9 ماهه شناسایی مبلغ 604 ریال زیان

معاملات گروه انبوه سازی در اکثر نمادها در بازه مثبت دنبال میشود. صف خرید 2.1 میلیونی ثاباد در قیمت 1855 ریال پابرجاست

ونیرو نیز پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه متعادل و با قیمت 1420 ریال به گردونه معاملات بازگشت

وتوکا پس از شفاف سازی در خصوص تغییرات پیش بینی درآمد هر سهم ، با افت 2 درصدی در قیمت 1,349 ریال بازگشایی شد

ثمسکن در قیمت 883 ریال 3% مثبت و متعادل است/ حجم معاملات 2.2 میلیون

مطالب آموزشی
پیوند ها

1395-10-19

صدور 121 کد معاملاتی برای 19 کشور

مدیرعامل بورس انرژی درخصوص وضعیت خریداران بین‌المللی در بورس انرژی گفت: به جز برخی شرکت‌های معتبر و چند ملیتی که هنوز زمان آن فرا نرسیده تا حضور آنها در بورس انرژی رسانه‌ای شود، تاکنون 121 کد معاملاتی معمول برای 19 کشور مختلف صادر شده که نشان‌دهنده تلاش‌های بورس انرژی برای افزایش حجم خریداران بین‌المللی است.

شفافیت معاملات داخلی یا صادرات محصولات نفتی و پالایشی در بورس انرژی را می‌توان مهم‌ترین‌ ویژگی داد‌و‌ستد در این بازار به شمار آورد. این ساختار هرچند مورد حمایت وزارت نفت و شخص مهندس بیژن نامدار زنگنه قرار گرفته ولی هنوز به حمایت‌های بیشتری با افزایش حجم عرضه‌های دریایی (حمل‌و‌نقل به وسیله کشتی) نیاز دارد، این در حالی است که در صورتی که بخش صادراتی اصلی کشور درخصوص فرآورده‌های نفتی از بستر بورس انرژی صورت پذیرد، با افزایش شفافیت‌ها دیگر فضایی برای شائبه‌های قیمتی نیز باقی نخواهد ماند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از دنیای اقتصاد، آغاز به کار معاملات هفتگی برق در بورس انرژی و امکان‌پذیری خرید واحدهای صنعتی با مصرف بالاتر از 5 مگاوات از این بورس به‌صورت مستقیم، تهیه رویکردهای اجرایی اوراق صندوق پروژه در این بورس، راه‌اندازی قریب‌الوقوع رینگ گاز در بورس انرژی، افزایش روزشمار حجم صادرات گاز مایع و فرآورده‌های نفتی در کنار تقویت گام به گام حجم معاملات داخلی را باید تلاش‌های مشهود بورس انرژی در مسیر تقویت حجم معاملات و رونق صادرات به شمار آورد. تلاش برای افزایش تعداد خریداران خارجی محصولات نفتی و پتروشیمی و تنوع کشورهای مقصد صادراتی را باید برخی از تلاش‌های بورس انرژی به شمار آورد که در این راستا اخذ کدهای معاملاتی از سوی بسیاری شرکت‌های معتبر بین‌المللی در بورس انرژی از جمله این اقدامات است.

برآوردها نشان می‌دهد که هم‌اکنون بورس انرژی در کنار تلاش برای استفاده بیشتر و بهتر از ابزارهای نوین مالی در کنار راه‌اندازی اوراق صندوق پروژه، بخش اعظم تلاش خود را بر جذب مشتریان بین‌المللی قرار داده تا بتواند حجم و بازارهای صادراتی خود را متنوع و قدرتمند سازد. این موارد در نهایت باعث خواهد شد در آینده‌ای نزدیک بخش بزرگ‌تری از صادرات فرآورده‌های نفتی از بستر این بورس صورت پذیرد؛ رخدادی که برای تمامی فعالان بازار محصولات نفتی و فرآورده‌های پالایشگاهی همچنین فعالان صنعتی و مدیریتی این حوزه مفید و قابل توجه خواهد بود.دنیای اقتصاد" با توجه به موارد بالا در گفت‌وگویی با مدیرعامل این بورس، به بررسی اقدامات این نهاد مالی درخصوص تقویت حجم صادرات فرآورده‌های پالایشگاهی و گاز مایع پرداخته است.

در ابتدای این گفت‌وگو سید علی حسینی درخصوص وضعیت خریداران بین‌المللی در بورس انرژی گفت: به جز برخی شرکت‌های معتبر و چند ملیتی که هنوز زمان آن فرا نرسیده تا حضور آنها در بورس انرژی رسانه‌ای شود، تاکنون 121 کد معاملاتی معمول برای 19 کشور مختلف صادر شده که نشان‌دهنده تلاش‌های بورس انرژی برای افزایش حجم خریداران بین‌المللی است. با توجه به قرابت‌های جغرافیایی افغانستان با 37کد، امارات با 27 کد، عراق با 14 کد، ارمنستان و پاکستان هر یک با 9 کد در رتبه‌های بالا و سپس انگلستان و گرجستان با 3 کد، مالزی و هندوستان هر کدام با 2 کد و سپس کشورهای اندونزی، چین، دومینیکن، روسیه، عمان، کانادا، کره جنوبی، کنیا و مالدیو هر یک با یک کد کمترین تنوع کدهای معاملاتی را در بورس انرژی به خود اختصاص داده‌اند. هرچند که این موارد بدون احتساب شرکت‌های برتر بین‌المللی و چندملیتی است، ولی باز هم نشان می‌دهد که هم اکنون یکی از اولویت‌های خریداران متوسط و بزرگ در بازارهای بین‌المللی، خرید از بورس انرژی است.سید‌علی حسینی در ادامه افزود: از طریق 19 کشوری که شرکت‌های تابعه آنها اقدام به اخذ معاملاتی در بورس انرژی کرده‌اند، تاکنون محموله‌های صادراتی به مقصد 13 کشور مورد معامله و تحویل قرار گرفته است که از آن جمله می‌توان از کشورهای ارمنستان، افغانستان، امارات، آفریقای جنوبی، پاکستان، تاجیکستان، ترکیه، چین، عراق، عمان، گرجستان، نخجوان و هندوستان نام برد.

مدیرعامل بورس انرژی در ادامه به تعداد خریداران فعال در رینگ صادراتی این بورس اشاره کرد و گفت: در سال 92 تنها یک خریدار خارجی در بورس انرژی حضور داشته و اقدام به دادوستد فرآورده‌های نفتی کرده است؛ هرچند که به این رقم در سال 93، سه شخص حقوقی دیگر نیز افزوده شد. به گفته وی با توجه به تغییر شرایط سیاسی در کنار تلاش‌ها برای بازاریابی خارجی به‌صورت‌های گوناگون و به کمک بدنه کارگزاری ذیل بورس انرژی توانستیم در سال گذشته، 18 خریدار فعال جدید جذب کرده و البته در سال جاری تا ابتدای دی ماه، شاهد جذب 29 خریدار جدید در این بورس هستیم.حسینی افزود: با توجه به این موارد می‌توان این گونه اظهار کرد که در عرضه‌های موجود 51خریدار بین‌المللی فعال که در گذشته تجربه خرید از بورس انرژی را داشته‌اند، وارد رقابت شده تا کالاهای مورد نیاز خود را به مقاصد مختلف خریداری کنند.

حسینی در ادامه این گفت‌وگو به کالاهای عرضه شده در رینگ بین‌الملل بورس انرژی، خریداران و مقاصد صادراتی آنها اشاره کرد و گفت: تاکنون 21 خریدار خارجی در رینگ بین‌الملل بورس انرژی گاز مایع خریداری کرده و به کشورهای امارات، افغانستان، پاکستان، عراق، ترکیه، ارمنستان و آفریقای جنوبی صادر کرده‌اند. همچنین 18 خریدار نیز نفت گاز عرضه شده در بورس انرژی را به مقاصد افغانستان، عراق و نخجوان خریداری کرده‌اند. وی افزود: درخصوص نفتا نیز شاهد صادرات این کالا از بستر بورس انرژی به کشورهای امارات، چین و هندوستان بوده‌ایم. همچنین 8 خریدار خارجی فعال نیز حلال 402 را به مقاصد افغانستان، پاکستان، عراق، ترکیه و ارمنستان منتقل کرده‌اند؛ هرچند که کالاهای دیگری نیز در این چارچوب مورد دادوستد قرار گرفته‌اند.

 

در ادامه این گفت‌وگو مدیرعامل بورس انرژی به دو نکته مهم درخصوص تامین مالی ارزی پروژه‌ها و تلاش برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی و همچنین پتانسیل‌های معاملاتی و تامین مالی بازار و صنعت متانول اشاره کرد و گفت: در شرکت‌های بزرگ پتروشیمی و مخصوصا صنایع مرتبط با نفت و گاز به منظور تامین مالی به منابع ارزی نیازمندیم، بنابراین با توجه به این نیاز مهم، در حال بررسی و برنامه‌ریزی برای مکانیزم‌های تامین مالی ارزی هستیم. همچنین درباره متانول هم اکنون شرایط مطلوبی برای صادرات این کالا وجود داشته و این توانمندی وجود دارد که با افزایش تلاش در فرآیندهای بازاریابی، حجم صادرات بیشتری از بستر بورس انرژی محقق شود. از طرف دیگر با توجه به افزایش تولید متانول در ایران و امکان سخت‌تر شدن فرآیندهای فروش صادراتی و در چارچوب اوراق صندوق پروژه، این توانمندی در بورس انرژی به زودی ایجاد خواهد شد که پروژه‌های تبدیل متانول به الفین از بستر بورس انرژی تامین مالی شود؛ اگرچه عرضه بیشتر متانول در این بورس، خود دلیلی بر موفقیت بیشتر تامین مالی از بستر این بورس به شمار خواهد رفت.

 

 

 

logo-samandehi
ورود کاربران

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash playerدیده بان بازار
سهامداران موفق
نماد درصد تغییر جزئیات
شخارک 20 + درصد جزئیات
زاگرس 30 + درصد جزئیات
گروه سیمانی 30 + درصد جزئیات
زاگرس 10 + درصد جزئیات
شلیا 25 + درصد جزئیات
گروه روی (کروی) 150 + درصد جزئیات
وساخت 10 + درصد جزئیات
سایپا 20 + درصد جزئیات
شلیا 22 + درصد جزئیات
آرشیو
نمودار های جهانی
تبلیغات