تقویم جهانی طلا
چهار شنبه 29 فروردین ساعت 19:00 : گزارش اعلام ذخایر نفت خام آمریکا

سه شنبه 28 فروردین ساعت 17:00 : گزارش مجوزهای ساخت و ساز آمریکا

دو شنبه 27 فروردین ساعت 17:00 : تغییرات ماهیانه خرده فروشی و خالص خرده فروشی آمریکا

چهار شنبه 22 فروردین ساعت 22:30 : یادداشتهای جلسه FOMC

چهار شنبه 22 فروردین ساعت 19:00 : اعلام ذخایر نفت خام آمریکا

خبر فوری
صف خرید 300 هزار سهمی شلعاب به قوت خود باقیست

کره شمالی موافقت کرده است تا همه آزمایش‌های اتمی‌اش را تعلیق کند و یک سایت اصلی آزمایشی را ببندد این یک خبر خیلی خوب برای کره‌شمالی و جهان است.

صف خرید فلوله در قیمت 4475 ریال

شیران در قیمت3142 ریال صف فروش شد

صف مرقام عرضه شد

ذوب 1.7 میلیون معامله شد

شاخص کل 6 به ارتفاع 95523 واحد رسید

حکشتی همچنان صف فروش است

مطالب آموزشی
پیوند ها

1396-10-18

رشد بازار سرمایه تا پایان سال ادامه دارد


جمع بندی عوامل تاثیر گذار بر بازار سرمایه نشان می دهد این بازار چشم انداز روشنی دارد و تا پایان سال روند مثبتی را تجربه خواهد کرد و شاهد رشد در اکثر صنایع است.
حامد ستاک، کارشناس بازار سرمایه با تاکید بر اینکه برای بررسی بازار باید مهمترین فاکتورهای تاثیر گذار را جمع بندی کرد و پس از آن به تحلیل پرداخت، به پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، گفت: نرخ ارز یکی از تاثیر گذارترین متغیرهای بازار سرمایه است .
وی با اشاره به اینکه دلار در سال جاری از محدوده های 3هزار و 800 تومان به حدود 4هزار و 300 تومان رسیده است،گفت: اکثر قریب به اتفاق فعالان اقتصادی با توجه به شرایط اقتصادی همچنان نرخ تعادلی ارز را در بلند مدت صعودی می دانند.
وی با اشاره به مواد اولیه محور بودن بازار سرمایه گفت: قیمت نفت نیز در این مدت رشد خوبی داشته و فعالان بازارهای جهانی پیش بینی می کنند نرخ این کالا روند نزولی را تجربه نخواهد کرد.
ستاک با تاکید بر این که پیش بینی ها از تداوم روند صعودی قیمت نفت حکایت می کند، گفت: افزایش قیمت نفت برای بودجه و اقتصاد کشور ما که متکی به نفت است ، اتفاق خوبی است.
این کارشناس بازار سرمایه به افزایش قیمت کالاهای اساسی در بازارهای جهانی نیز اشاره کرد و ادامه داد: اکثر بودجه های شرکت های بازار سرمایه قیمت کالاها و ارز را کمتر از نرخ های فعلی پیش بینی کرده اند.
به گفته ستاک افزایش نرخ کالاهای اساسی و رشد قیمت دلار باعث می شود شرکت های بازار سرمایه برای سال آینده سودهای بیشتری را پیش بینی کنند.
وی همچنین به افزایش نرخ بسیاری از کالاها در بازارهای داخلی اشاره کرد و گفت: بازار مسکن نیز با رونق نسبی مواجه شده و حجم و ارزش معاملات این بازار رشد کرده است.
وی رشد معاملات بازار مسکن را که پشتوانه اش دارایی است، مهم دانست و گفت: وقتی دارایی رشد می کند دور از ذهن نیست که اوراق بهاداری که این دارایی ها را مدیریت می کنند با افزایش قیمت مواجه شوند.
ستاک با تاکید بر اینکه جمع بندی این عوامل نشان میدهد بازار سرمایه چشم انداز روشنی دارد، گفت: بازار سرمایه تا پایان سال روند مثبت متعادلی را تجربه خواهد کرد و شاهد رشد در اکثر صنایع است.
این کارشناس بازار سرمایه معتقد است بازار سرمایه در ماه های باقی مانده از سال جاری شاهد رشد صنایعی است که از صعود بازار جا ماندند.
وی با اشاره به گروه های جا مانده از رشد بازار گفت: گروه هایی مثل ساختمانی ها، مواد غذایی و برخی سرمایه گذاری ها می توانند از این به بعد با توجه به رشد خالص ارزش دارایی هایشان، صعودی شوند.

 

 

 

logo-samandehi
ورود کارآموزان

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


دیده بان بازار
نمودار های جهانی
تبلیغات