تقویم جهانی طلا
چهار شنبه 29 فروردین ساعت 19:00 : گزارش اعلام ذخایر نفت خام آمریکا

سه شنبه 28 فروردین ساعت 17:00 : گزارش مجوزهای ساخت و ساز آمریکا

دو شنبه 27 فروردین ساعت 17:00 : تغییرات ماهیانه خرده فروشی و خالص خرده فروشی آمریکا

چهار شنبه 22 فروردین ساعت 22:30 : یادداشتهای جلسه FOMC

چهار شنبه 22 فروردین ساعت 19:00 : اعلام ذخایر نفت خام آمریکا

خبر فوری
صف خرید 300 هزار سهمی شلعاب به قوت خود باقیست

کره شمالی موافقت کرده است تا همه آزمایش‌های اتمی‌اش را تعلیق کند و یک سایت اصلی آزمایشی را ببندد این یک خبر خیلی خوب برای کره‌شمالی و جهان است.

صف خرید فلوله در قیمت 4475 ریال

شیران در قیمت3142 ریال صف فروش شد

صف مرقام عرضه شد

ذوب 1.7 میلیون معامله شد

شاخص کل 6 به ارتفاع 95523 واحد رسید

حکشتی همچنان صف فروش است

مطالب آموزشی
پیوند ها

1396-10-20

بالا رفتن قیمت مواد پتروشیمی تحت‌تاثیر نرخ دلار است






رئیس انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات PVC گفت: بالا رفتن قیمت مواد پتروشیمی به خاطر بالا رفتن نرخ دلار در چند روز گذشته است و احتمالا با تغییر نرخ دلار باز‌هم این قیمت‌ها تغییر خواهد کرد.به گزارش «اینپیا» افزایش قیمت‌های پایه در اعلام جدید شرکت ملی پتروشیمی، صاحبان صنایع تکمیلی را با شوک مواجه کرد و مدیران این شرکت‌ها زبان انتقاد به افزایش این قیمت‌ها گشودند و خواستار بازنگری در آنها شدند.آنها می‌گویند افزایش قیمت مواد پتروشیمی با توجه به وضعیتی که در صنایع تکمیلی وجود دارد، حال آنها را بدتر کرده و وضعیت بحران‌زده صنعت را حادتر می‌کند.
عباسعلی متوسلیان، رئیس هیات‌مدیره انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پی‌وی‌سی در این‌خصوص گفت: از آنجا که قیمت دلار طی هفته گذشته روند صعودی چشمگیری داشت و از طرفی، قیمت‌های جهانی با توجه به تقارن با تعطیلات پایان سال میلادی اعلام نشد، قیمت‌های پایه صرفا با توجه به نرخ دلار، محاسبه و اعلام شد که افزایش آن همان‌طور که دیده می‌شود زیاد است. وی در پاسخ به این سوال که حال که نرخ دلار روند کاهشی دارد، چرا قیمت‌ها افزایش پیدا کرده است، گفت: قیمت‌ها متاثر از نرخ دلار در هفته گذشته است و در قیمت‌گذاری جدید احتمالا این امر مورد‌توجه قرار می‌گیرد. اما باید تاکید کنم این افزایش قیمت ناشی از بالا رفتن قیمت دلار است نه نرخ جهانی. رئیس سابق هیات‌مدیره انجمن ملی پلیمر و پلاستیک ادامه داد: آنچه باعث ایجاد شوک در بازار شده، رکود است. وقتی اقتصاد دچار رکود است هر تکان قیمتی می‌تواند آن را دچار تنش کند و این تنش ایجاد شده در بازار هم ناشی از مساله رکود است، صنایع تکمیلی دچار رکود هستند و شکننده شده‌اند، به همین دلیل تحمل هر فشار کوچکی برای آنها بسیار سخت است. وی تصمیم‌گیری‌های دولت در این‌خصوص را مورد انتقاد قرار داد و گفت: متاسفانه به این رکود توجه چندانی نمی‌شود، قرار بود سیاست‌های دولت به رونق اقتصادی کمک کند اما متاسفانه این اتفاق نیفتاد.

 

 

 

logo-samandehi
ورود کارآموزان

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


دیده بان بازار
نمودار های جهانی
تبلیغات