تقویم جهانی طلا
چهارشنبه 25 مهر ساعت 22:30 : گزارش جلسه فدرال رزرو آمریکا

دوشنبه 23 مهر ساعت 17:00 : گزارش تغییرات ماهیانه خرده فروشی آمریکا

پنج شنبه 18 مهر ساعت 17:00 : گزارش شاخص ماهیانه بهای مصرف کننده

چهار شنبه 18 مهر ساعت 17:00 : گزارش تغییرات ماهیانه PPI

جمعه 14 مهر ساعت 17:00 : گزارش تغییرات ماهانه درآمد متوسط ساعتی و تغییرات استخدامی بخش غیر کشاورزی و نرخ بیکاری آمریکا

خبر فوری
حجم معاملات بورس 3.7 میلیاردسهم به ارزش 1297 میلیاردتومان

توقف شاخص در ارتفاع 182929 واحد

شاخص فرابورس 7 واحد منفی ماند. معاملات ذوب بیشترین تاثیر را بر شاخص داشت

شاخص کل در دقایق پایانی بازار سرانجام مثبت شد. تاپیکو، شبندر، مبین، رمپنا، اخابر و شبریز بیشترین نقش در رشد نماگر بازار ایفا کردند...

ذوب مجدد با فشار فروش در آستانه پایین قیمتی مواجه است. جابجایی 150 میلیون سهم به ارزش 41 میلیارد تومان نتیجه دادوستدها امروز این غول فولادی ست...

بانک دی تا 123 تومان جمع شد. حجم 37 میلیون

پس از بانک ملت، وتجارت نیز تا دامنه مثبت، قیمت 117 تومان پیشروی کرده است. ارزش معاملات 17 میلیارد تومان

صف فروش خودرو هم جمع شد. حجم معاملاتی حدود 8 میلیون سهم

مطالب آموزشی
پیوند ها

1397-04-17

عرضه سهام بینالود از سه‌شنبه


گروه بنگاه‌ها : سی‌و‌ششمین نشست «یک دیدار،یک عرضه» فرابورس ایران دیروز به معارفه شرکت بینالود اختصاص داشت.مدیر عامل بینالود در آستانه عرضه اولیه ۱۰ درصدی روز سه‌شنبه این شرکت، به تشریح آخرین وضعیت شرکت پرداخت. علیرضا بیگی با بیان اینکه موضوع فعالیت «زبینا»، انجام کلیه امور مرتبط با فعالیت‌های کشاورزی و زراعت، باغبانی، دامپروری و آبزیان حلال‌گوشت است، گفت: افزایش تولید شیر با کیفیت، تولید دام با ظرفیت ژنتیکی بالا و افزایش سطح زیر کشت باغات پسته در بینالود از برنامه‌های در حال اجرای این شرکت است. وی خاطرنشان کرد: این شرکت با وسعتی معادل ۲۱۸۵ هکتار اراضی باغی و زراعی، دو واحد در شهرستان‌های نیشابور و تربت حیدریه دارد که با ۲۷۰۰ راس دام مولد و ۲۳۰۰ راس دام دوشا تولیدکننده انواع محصولات کشاورزی و دامپروری است.
 این شرکت سالانه ۲ هزار راس تولید گوساله دارد و روند تولید شرکت از سال ۹۰ از حدود ۱۰ هزار تن انواع محصولات علوفه‌ای و زراعی به ۱۶ هزار تن در سال ۹۶ رسیده است.  بیگی افزود: براین اساس، طرح توسعه و اجرای آبیاری تحت فشار را در کنار آبیاری قطره‌ای و بارانی به اجرا گذاشته‌ایم و در حال حاضر ۹۰ درصد اراضی شرکت آبیاری تحت فشار است تا بتوانیم ارزش افزوده بیشتری را شاهد باشیم. همچنین در بخش بهسازی و نوسازی افزایش ظرفیت ۵۰۰ راس در واحد تربت حیدریه را عملی کرده‌ایم که رشد ظرفیت تولید را به دنبال دارد. این در حالی است که ۸۰ درصد فعالیت در بخش دامپروری، به تولید شیر برمی‌گردد. مدیر عامل شرکت کشاورزی و دامپروری بینالود گفت: شاخص آفلاتوکسین که ارتباط مستقیم با سلامت مردم دارد در این مجموعه اکنون کمتر از ۲۰ و مطابق با استاندارد جهانی این محصول و قابل رقابت با نمونه‌های خارجی آن بوده و آن را قابل استفاده برای تولید شیر خشک نوزاد کرده است. این شاخص به‌طور مستقیم با نوع نهاده‌های مصرفی دام در ارتباط است و بسیاری از شرکت‌ها به دلیل افزایش بهای تمام شده به این شاخص بی‌توجه هستند. حال آنکه ما به دلیل آنکه تا ۵۰ درصد نهاده‌های دامی را در مجموعه خودمان تولید می‌کنیم می‌توانیم تا حد زیادی در کاهش بهای تمام شده موثر باشیم.بیگی با بیان این که در خراسان رضوی ۶۰ کارخانه تولید لبنیات و شیر فعال است، گفت: آستان قدس رضوی و هلال احمر رقبای قدرتمند ما در استان هستند و سهم بازار این شرکت در استان ۴ درصد است.  وی در ادامه گفت: «زبینا» توسعه باغات پسته تا ۳۰۰ هکتار را در برنامه دارد و در فاز بعدی هم تا ۳۰۰ هکتار دیگر به این باغات اضافه خواهد شد که از سال ۹۹ می‌تواند به بهره برداری برسد. این در حالی است که برآورد ما این است در چشم انداز ۱۰ ساله بتوانیم به تولید سالانه ۷۰۰ تن پسته خشک در ۷۰۰ هکتار اراضی شرکت دست یابیم که درآمد قابل توجهی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه از سال ۹۵ صادرات را آغاز کرده‌ایم، خاطرنشان کرد: با توجه به همجواری خراسان رضوی با افغانستان، دام‌های بینالود از نظر ژنتیک به شدت مورد پسند کشورهای همسایه است و از سال ۹۵ صادرات دام مولد و گوساله را در دستور کار قرار دادیم و پیش‌بینی ما این است که با توجه به استقبال کشورهای افغانستان، تاجیکستان و ترکمنستان رقم صادرات محصولات ما سالانه تا ۱۰ درصد تولیدات افزایش یابد. این در حالی است که با بهره برداری از ۷۰۰ هکتار باغات پسته به فرآوری و صادرات پسته نیز در برنامه بلندمدت خواهیم پرداخت که ارزآوری بالایی دارد. مدیر‌عامل شرکت کشاورزی و دامپروری بینالود تصریح کرد: پیش بینی سود هر سهم شرکت در سال ۹۶، مبلغ ۱۴ ریال بوده و با محدوده قیمت ۱۴۸۰ تا ۱۵۲۴ ریال عرضه خواهد شد. این در حالی است که سرمایه شرکت تا ۴۰ میلیارد تومان افزایش یافته و با توجه به انتقال قطعی اراضی شرکت نیاز به افزایش سرمایه به میزان ۵۰ میلیارد تومان وجود دارد که باید در مرحله‌های بعدی با موافقت سهامدار عمده انجام شود.

 دنیای اقتصاد

 

 

 

logo-samandehi
ورود کارآموزان

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


دیده بان بازار
نمودار های جهانی
تبلیغات