تقویم جهانی طلا
جمعه 5 مرداد ساعت 17:00 : تغییرات دوره ای پیشرفتهGDP

پنج شنبه 4 مرداد ساعت 17:00 : تغییرات ماهانه خالص سفارش کالاهای بادوام آمریکا

چهار شنبه 3 مرداد ساعت 19:00 : گزارش اعلام ذخایر نفت خام آمریکا

چهار شنبه 27 تیر ساعت 19:00 : گزارش اعلام ذخایر نفت خام آمریکا

چهار شنبه 27 تیر ساعت 18:30 : گزارش پاول ، رییس فزرال رزرو آمریکا

خبر فوری
کاوه با افزایش قابل توجه تقاضا پس از 3 میلیون معامله در 2882 ریال بیش از 17 میلیون صف خرید تشکیل داد

ختوقا/ حجم صف: 1 میلیون/ قیمت: 1655 ریال

عضو هیات مدیره اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر ضمن اعلام اینکه سکه‌های تحویل شده به بازار عرضه نشده است، از افزایش حباب ۲۰۰ هزار تومانی سکه طی یک هفته خبر داد و گفت: در حال حاضر قیمت سکه حدود ۷۰۰ هزار تومان حباب دارد

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: قرار شد در مهلت ۳ تا ۴ ماه آینده بانک‌هایی که بیشتر از میزان متعارف، اضافه برداشت دارند مکلف باشند نسبت به تادیه آن به بانک مرکزی اقدام کنند

تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده شتران: تصویب افزایش سرمایه از مبلغ 16,000 میلیارد ریال به مبلغ 24,000 میلیارد ریال (معادل 50 درصد) از محل سود انباشته و اندوخته

رییس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران از دولت خواست ارز حاصل از صادرات واحدهای فولادی برای تامین اقلام وارداتی مورد نیاز در اختیار خود آنها قرار گیرد و فولادسازان بتوانند مازاد ارز صادراتی خود را در بازار ثانویه عرضه کنند.ایرنا

گروه های خودرو، فلزات و کانه فلزی نیز به ترتیب بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند

ارزش معاملات بازار 350 میلیاردتومان

مطالب آموزشی
پیوند ها

1397-04-17

تابستان پرحرارت بورس برای سهامداران


روند بازار سهام طی سه ماه نخست سال با ثبت رکوردهای متعددی همراه بود، در همین زمینه گمانه زنی ها در خصوص روند سه ماهه دوم سال خالی از لطف نیست .بررسی ها نشان می دهد تداوم رشد بورس در فصل تابستان با توجه به شرایط کلی اقتصاد کشور و همچنین عملکرد مالی شرکت ها دور از انتظار نیست.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، محمودرضا خواجه نصیری، مدیرعامل تامین سرمایه تمدن در گفتگویی به تشریح شرایط بازار در دومین فصل سال پرداخت.

وی در این زمینه بیان کرد: چندین اتفاق اساسی در روند بازار سهام از اهمیت بسیاری برخوردار است. یکی از مهمترین مسائل توجه به نوسانات قیمتی در بازار ارز و سکه و اثر آن بر شرکت های بورسی است.

خواجه نصیری با اشاره به فعالیت شرکت های صادرات محور بیان کرد: افزایش نرخ ارز، افزایش تورم انتظاری را به همراه دارد. از سویی نوسانات تورمی در صورت های مالی شرکت های صادرات محور نیز اثرگذاری دارد و میتواند رشد سودآوری را به همراه داشته باشد.

وی افزود: همچنین حرکت نقدینگی دیگر بازارها به سمت بورس که از اواخر فصل بهار آغاز شد، مزید بر علت خوشبینی به آینده بورس است. موضوعی که بازار سرمایه سالها در انتظار آن قرار داشت.

خواجه نصیری تاکید کرد: جریان کلی اقتصاد کشور به سمتی می رود که گردش نگاه بسیاری از سرمایه گذاران به سمت بازار سهام است، این موضوع انتظار افزایش تقاضا در سهم های جذاب و رشد قیمتی بسیاری از سهم را قوت می بخشد.

مدیرعامل تامین سرمایه تمدن در ادامه با اشاره به میزان اثر ریسک های سیستماتیک بر روند فعالیت شاخص کل بیان کرد : یکی از مهمترین موضوعات مطرح در این بازه زمانی، مربوط به اعمال تحریم های جدید از سوی آمریکا است . بعد از خروج آمریکا از معاهده هسته ای ، دیده شد که بازار سهام در مسیر منطقی و تبعیت از تحلیل های بنیادی حرکت کرد و این موضوع نتوانست اثر در خور توجهی در روند معاملات داشته باشد.

وی افزود: رصد این تجربه خود گواه این موضوع است که اینچنین ریسک هایی نمیتواند اثر طولانی مدت یا مهمی بر بازار داشته باشد. در شرایطی که شرکت ها به دنبال تثبیت قیمت ها بوده و سهامداران نیز بر مبنای تحلیل های منطقی در بازار عمل کنند ، بورس می تواند این ریسک ها را با کم‌ترین تاثیری پشت سر بگذارد.

این کارشناس بازار سرمایه در پایان با تاکید بر اهمیت استفاده از تحلیل های استاندارد بیان کرد: سهامداران باید تمام مولفه های موثر بر رشد قیمتی سهم ها را در نظر داشته باشند تا به حداکثر سودآوری برسند.

وی افزود: بررسی نسبت قیمت به درآمد و پیش بینی سود هر سهم شرکت ها در این مقطع از اهمیت زیادی برخوردار است. با توجه به تثبیت عرضه دلار ۴هزار دویست تومانی در فعالیت شرکت ها، این مولفه ها می تواند پتانسیل صعود قیمت سهام را تا حدودی مشخص کند.

 

 

 

logo-samandehi
ورود کارآموزان

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


دیده بان بازار
نمودار های جهانی
تبلیغات