مجلس خواهان عرضه تمام خودروهای پرتیراژ در بورس کالا

حجت‌الله فیروزی گفت: تاکید کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از ابتدا این بوده که عرضه کلیه محصولات تولیدی توسط خودروسازها در بورس کالا باشد و این استدلال در بین کسانی که پیشنهاد عرضه خودرو در بورس کالا را دادند هنوز قوی است تا بتواند به تعادل بخشی قیمت، رسیدن خودرو به دست مصرف‌کننده واقعی و حذف بسیاری از واسطه‌ها، کمک کند.

حجت‌الله فیروزی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه بورس کالا با ایجاد سازوکارهای درست و شفاف‌سازی‌ در معاملات، زمینه اعتماد را به صورت ملموس ایجاد کرده است به خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) گفت: سازوکار بورس سالم و رقابتی است و یک فضای شفاف و عرصه مهم برای معاملات است و این موضوع مورد توجه تولیدکنندگان صنعت خودرو و مصرف کنندگان قرار گرفته و همه از آن استقبال می‌کنند.

وی در ادامه اظهار کرد: تاکید کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از ابتدا این بوده که عرضه کلیه محصولات تولیدی توسط خودروسازها در بورس کالا باشد و این استدلال در بین کسانی که پیشنهاد عرضه خودرو در بورس کالا را دادند هنوز قوی است تا بتواند به تعادل بخشی قیمت، رسیدن خودرو به دست مصرف‌کننده واقعی و حذف بسیاری از واسطه‌ها، کمک کند.

این نماینده تصریح کرد: به نظر می‌رسد فضای ایجاد شده در بورس کالا بسیار خوب است و اگر خودروسازها و وزارت صمت به صورت خاص از این موضوع استقبال خوبی کنند، شاهد اتفاقات خوب در آینده خواهیم بود.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بورس کالا بستری رقابتی است، ادامه داد: افراد می‌توانند با اعتماد بیشتر در رقابت با یکدیگر به کشف قیمت‌های واقعی و منطقی کمک کنند.

فیروزی افزود: با عرضه خودرو در بورس کالا، سرمایه‌ها به جای بازارهای سوداگرانه به بخش‌های تولید سوق یافته و همچنین مسیر برای عرضه دیگر محصولات تولید در کشور در بورس کالا فراهم می‌شود.

وی یادآور شد؛ عرضه خودروها به ویژه خودروهای پرتیراژ در بورس کالا گامی رو به جلو است و فرصتی است از بازار آشفته خودرو فاصله گرفته و دست هر واسطه‌گری را از این بازار کوتاه کنیم.


این خبر را به اشتراک بذارید!

نظرات


برای ارائه نظر خود وارد حساب کاربری خود شوید