طلا گران تر خواهد شد !

افزایش ارزش دلار و سود اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا در آستانه انتشار اطلاعات تورم این کشور قیمت طلا را با نوسان روبه رو کرده است. انتشار اطلاعات تورم آمریکا می‌تواند مسیر فدرال رزرو برای تعیین نرخ بهره را مشخص کند.

به گزارش سایت طلا، سرمایه‌گذاران مشتاقانه در انتظار داد‌ه‌های تورمی آمریکا هستند که قرار است طی این هفته منتشر شود و مسیر کاهش نرخ بهره را مشخص‌تر می‌کند.


قیمت هر اونس طلا امروز در لحظه تنظیم این گزارش با 13 دلار افزایش نسبت به روز گذشته به 2357 دلار رسید.

شاخص دلار 0.1 درصد افزایش یافته و خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گرانتر کرده است. سود اوراق قرضه 10 ساله خزانه‌داری آمریکا هم به بالاترین رقم طی چند هفته گذشته رسیده است.

شاخص هزینه‌کرد مصرف شخصی در آمریکا در روز جمعه منتشر می‌شود این شاخص مقیاس مورد علاقه فدرال رزرو برای تعیین نرخ تورم است.

گزارش کاهش نرخ تورم در آمریکا طلا را تا محدوده 2400 دلار بالا خواهد برد.

تاجران در حال حاضر 57 درصد احتمال می‌دهند فدرال رزرو اولین بار نرخ بهره را در ماه نوامبر پایین بیاورد.

درست است که همواره از طلا به عنوان یک پشتوانه ایمن در زمان تورم بالا یاد می‌شود، اما افزایش نرخ بهره هزینه نگهداری این فلز گرانبها به عنوان یک سرمایه غیر سودده را افزایش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می‌آورد.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با 0.41 افزایش به 32 دلار و 27 سنت رسید و پلاتین با یک افزایش 0.20 درصدی 1061 دلار و 73 سنت معامله می‌شود.

«بارت ملک»، رئیس راهبردهای کالایی در TD Securities گفت:«ما همچنان نسبت به طلا خوش‌بین هستیم.

تمرکز در این هفته بر شاخص هزینه‌های مصرف شخصی خواهد بود که معیار مورد ترجیح فدرال رزرو برای تورم است. تازه‌ترین داده‌های این شاخص قرار است در روز جمعه منتشر شود.

از طرفی همچنین تقاضا برای طلا از سوی بانک‌های مرکزی سراسر جهان، طی دو سال اخیر در سطح بالایی قرار داشته است زیرا آن‌ها به دنبال متنوع‌سازی ذخایر ارزهای خارجی خود هستند.


این خبر را به اشتراک بذارید!

نظرات


برای ارائه نظر خود وارد حساب کاربری خود شوید