افزایش تعداد صندوق‌های سرمایه‌گذاری طلا

مدیر بازار مشتقه و صندوق‌های کالایی بورس‌کالای ایران گفت: افزایش تعداد صندوق‌های طلا به این سبب است که بتوانیم افرادی را که درجه ریسک‌‌‌پذیری کمتر داشته و به ورود مستقیم در سرمایه‌گذاری همچون شمش و سکه طلا تمایل دارند به این سمت حرکت دهیم و این سرمایه‌گذاران خیال آسوده داشته باشند که افراد دیگری با اطلاعات مالی تخصصی‌‌‌تر می‌‌‌توانند بر دارایی‌‌‌های آنها معامله کنند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، رحمان آراسته، افزود: خوبی این صندوق‌ها این است که به سبب حضور مدیران خبره و تعدد دارایی و سهامداران آنها بسیار نقدشونده هستند و سهامداران هر زمان که اراده کنند می‌‌‌توانند دارایی خود را به فروش برسانند. همچنین صندوق‌های طلا در دوسال اخیر بالاترین بازدهی را در میان صندوق‌های بازارسرمایه داشته‌‌‌اند که این خود یک نکته مثبت محسوب می‌شود که افراد به جای جذب در بازارهای غیررسمی و تلگرامی به سمت این بخش حرکت کنند؛ حرکتی که نه‌تنها به خود سهامداران کمک خواهد کرد، بلکه به سبب جذب نقدینگی به دولت و بانک‌مرکزی نیز کمک قابل قبولی خواهد کرد.

محدودیتی برای ورود به صندوق‌های طلای بورس‌کالا وجود ندارد
آراسته اظهار کرد: برای فعالان بازار، اعم از سهامداران حقیقی و خرد، محدودیتی برای ورود به صندوق‌های طلای بورس‌کالا وجود ندارند و با هر میزان نقدینگی می‌‌‌توانند وارد سرمایه‌گذاری در این حوزه شوند. یکی دیگر از اهداف افزایش تعداد صندوق‌های طلا در بورس‌کالا شکل‌‌‌گیری رقابت سالم و واقعی میان فعالان بازار در حوزه طلاست؛ اقدامی که موفق بوده و تاکنون ۲۵‌هزار میلیارد تومان نقدینگی جذب صندوق‌های طلا شده است و هدف بورس‌کالا این است که در دوسال آینده نقدینگی را در این صندوق‌ها به ۲۰۰همت برساند. او در ادامه عنوان کرد: مزیت صندوق‌های طلا این است که به سبب آنکه واحدهای آنها میزان کوچک تا بزرگ است افراد با سرمایه‌‌‌های خرد هم می‌‌‌توانند وارد سرمایه‌گذاری در حوزه طلا شوند و دیگر با وجود این صندوق‌ها نیاز به ورود مستقیم در بازار طلا و سکه و... نیست و افراد می‌‌‌توانند با خرید این صندوق‌ها نوسانات قیمت خود را پوشش دهند؛ اقدامی که در کشورهای دیگر جهان از جمله چین هم بسیار رایج است.


این خبر را به اشتراک بذارید!

نظرات


برای ارائه نظر خود وارد حساب کاربری خود شوید